Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Mieszkańcy Koniecpola zyskają nowy przystanek kolejowy

Na linii Kielce – Fosowskie powstanie nowy przystanek kolejowy – Koniecpol Centrum. Inwestycja realizowana będzie w ramach Rządowego Programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych. Szacunkowa wartość prac to 1,5 mln zł. PKP PLK już ogłosiły przetarg na budowę przystanku.

Fot. Monika Urbańska / PKP PLK

Nowy przystanek Koniecpol Centrum zlokalizowany zostanie między przystankiem Koniecpol Magdasz a stacją Koniecpol. Zlokalizowany w centrum pozwoli mieszkańcom na lepszy dostęp do kolei.

Nowy dwukrawędziowy peron zostanie wyposażony w wiaty i oświetlenie. Podróżowanie ułatwi oznakowanie i nagłośnienie. Osoby o ograniczonej możliwości poruszania się skorzystają z pochylni. Przewidziano też ścieżki naprowadzające z wypukłą fakturą. Dla bezpieczeństwa planowany jest montaż monitoringu.

– Ogłoszenie przetargu na budowę przystanku Koniecpol Centrum to kolejny element przeciwdziałania wykluczeniu komunikacyjnemu. Mieszkańcy kolejnej miejscowości zyskają dostęp do bezpiecznej i komfortowej infrastruktury kolejowej. Nowy przystanek znacznie ułatwi mieszkańcom podróżowanie koleją. Wszystko to dzięki Programowi Przystankowemu, w ramach którego polski rząd przeznaczy do 2025 roku prawie miliard zł na budowę i modernizację przystanków – powiedział Andrzej Bittel, sekretarz stanu w ministerstwie infrastruktury.