Raport z Polski Wydarzenia

„Mini Kolej” w Kobylnicy. Zobacz wyjątkowe makiety

W najbliższy weekend, od 16 do 17 października, w Kobylnicy zorganizowany zostanie V Ogólnopolski Pokaz Kolejek „Mini Kolej” 2021. To wyjątkowa okazja do zapoznania się z miniaturowymi modelami wykonanymi z dbałością o każdy detal!

Pokaz Kolejek „Mini Kolej” 2021

Jakie atrakcje planuje organizator?

Modelarze i miłośnicy kolejnictwa z pewnością nie będą zawiedzeni! Podczas dwóch dni pokazowych zaprezentowana zostanie modułowa makieta w skali 1:120. Znajdą się na niej mosty, stacje kolejowe, wiadukty i torowiska, a nawet dymiący wulkan. Przygotowane zostaną przejazdy modeli lokomotyw i taboru z różnych epok oraz regionów.

Organizator planuje także przeprowadzenie całkowicie nowego pokazu makiety w skali 1:87 H0. Wśród prawdziwych pasjonatów modelarstwa jest to najpopularniejsza skala, dzięki której modele można przedstawiać bardzo szczegółowo i z podkreśleniem istotnych detali. Wiele firm branżowych produkuje zarówno gotowe kolejki, jak i niezbędne elementy i akcesoria właśnie zgodnie z parametrami H0 – wystawców i sklepik z takimi materiałami będzie można znaleźć na terenie wystawy.

Zgodnie z opisem podanym na stronie podczas pokazów zaprezentowane zostaną także modele samolotów, pojazdów bojowych czy statków. Spotkanie uświetni prezentacja wozu gaśniczego Straży Pożarnej oraz możliwość przejażdżki specjalną kolejką ogrodową.

Harmonogram pokazów

Pokaz zorganizowany zostanie na terenie hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kobylnicy. W sobotę wystawę odwiedzić można w godzinach od 11:00 do 18:00 (o 12:00 planowane jest uroczyste otwarcie). W niedzielę hala dostępna będzie natomiast do godziny 15:00.

Wstęp na każdy dzień imprezy jest bezpłatny.

Autor: Katarzyna Jarząbek

Dodaj komentarz