Raport z Polski Wydarzenia

„Mini Kolej” w Kobylnicy. Zobacz wyjątkowe makiety

W najbliższy weekend, od 16 do 17 października, w Kobylnicy zorganizowany zostanie V Ogólnopolski Pokaz Kolejek „Mini Kolej” 2021. To wyjątkowa okazja do zapoznania się z miniaturowymi modelami wykonanymi z dbałością o każdy detal!

Pokaz Kolejek „Mini Kolej” 2021

Jakie atrakcje planuje organizator?

Modelarze i miłośnicy kolejnictwa z pewnością nie będą zawiedzeni! Podczas dwóch dni pokazowych zaprezentowana zostanie modułowa makieta w skali 1:120. Znajdą się na niej mosty, stacje kolejowe, wiadukty i torowiska, a nawet dymiący wulkan. Przygotowane zostaną przejazdy modeli lokomotyw i taboru z różnych epok oraz regionów.

Organizator planuje także przeprowadzenie całkowicie nowego pokazu makiety w skali 1:87 H0. Wśród prawdziwych pasjonatów modelarstwa jest to najpopularniejsza skala, dzięki której modele można przedstawiać bardzo szczegółowo i z podkreśleniem istotnych detali. Wiele firm branżowych produkuje zarówno gotowe kolejki, jak i niezbędne elementy i akcesoria właśnie zgodnie z parametrami H0 – wystawców i sklepik z takimi materiałami będzie można znaleźć na terenie wystawy.