Publikacje Firm Wydarzenia

MMR Group TransComfort sponsorem konferencji Systemy Kolejowe/ Forum Intermodalne

W dniach 2-4 marca 2022 r. w Wiśle odbyła się konferencja Systemy Kolejowe / Forum Intermodalne. MMR Group TransComfort, jako jeden ze sponsorów, zaprezentował innowacyjny system diagnostyki infrastruktury torowej SMCV.

Fot. ilustracyjne
Fot. ilustracyjne

Konferencja Systemy Kolejowe/ Forum Intermodalne to polsko-czesko-słowacka inicjatywa sektora logistyki i transportu. Wydarzenie jest na stałe wpisane do kalendarza spotkań branży TSL i specjalistów z zakresu kolei.

Fot. nadesłane
Fot. nadesłane

MMR Group TransComfort zaprezentował podczas konferencji system pomiaru obciążeń pionowych typu SMCV. Zaprojektowano i opracowano go zgodnie z normą EN 15654 (Kolejnictwo – Pomiar sił pionowych działających na koła i zestawy kołowe). Rolą systemu jest dynamiczny pomiar obciążeń dla każdej osi i koła taboru, w tym pomiar nadmiernych obciążeń. Wynikają one z przesunięcia ładunku lub nieprawidłowego załadunku.

W styczniu 2022 roku MMR Group TransComfort otrzymał od Urzędu Transportu Kolejowego bezterminowe świadectwo dopuszczenia do eksploatacji dla systemu pomiaru obciążeń pionowych typu SMCV (nr PL 59 2022 0001). System znajduje się w grupie „urządzeń do wykrywania stanów awaryjnych pojazdów kolejowych podczas biegu pociągu oraz nieprawidłowości załadunku wagonów” (zgodnie z Rozporządzeniem MIR z dnia 13 maja 2014 r.).

System SMCV od MMR Group Trans Comfort ze świadectwem UTK

MMR Group TransComfort dziękuje za kolejne owocne spotkanie i możliwość wymiany doświadczeń z ekspertami branży TSL.

Dodaj komentarz