Tramwaje

Modertrans Poznań dostarczy do Łodzi 30 tramwajów Moderus Gamma [FOTO]

Tramwaje Moderus Gamma firmy Modertrans Poznań kursują m.in. w Gdańsku (fot. Artur Andrzej / CC)

Modertrans Poznań dostarczy do Łodzi 30 tramwajów Moderus Gamma. Niskopodłogowe, pięcioczłonowe pojazdy oparte zostaną na 4 wózkach, w tym wózkach skrętnych. Jak podkreśla wykonawca, to pierwsza taka konstrukcja w Polsce.

Przetarg, w którym zwyciężyła firma z Wielkopolski, rozstrzygnięty został przez Zarząd Inwestycji Miejskich w listopadzie 2019 r. Do konkursu ofert przystąpiły 4 przedsiębiorstwa. O wyborze najkorzystniejszej oferty decydowały cena (60 proc.), parametry techniczo-użytkowe (15 proc.) oraz funkcjonalność wagonu i rozwiązania techniczne (25 proc.).

Tramwaj, który trafi do Łodzi, będzie niskopodłogowy, pięcioczłonowy i oparty na 4 wózkach, w tym również wózkach skrętnych.

– Skrętne wózki znacznie ułatwiają eksploatację tramwajów, zmniejszają zużycie kół oraz torowiska – zaznacza wykonawca. – Zastosowana konfiguracja zapewni również szerokie przejścia wewnątrz tramwaju. W dostarczanych pojazdach łącznie znajdzie się pięcioro drzwi, wszystkie podwójne, co umożliwi szybką wymianę pasażerów na przystankach.

 

Pojazdy wyposażone będą w klimatyzację, monitoring, informację pasażerska oraz udogodnienia dla niepełnosprawnych. Wewnątrz znajdzie się także miejsce do bezpiecznego przewożenia rowerów.

Motorniczy będzie miał do swojej dyspozycji ergonomiczną, klimatyzowaną kabinę motorniczego, wyposażoną w wygodny, pneumatyczny i regulowany fotel, zapewniający komfort pracy i wibroizolację.

Nowoczesny design tramwaju stanowił będzie rozwinięcie wielokrotnie nagradzanego tramwaju Moderus Gamma LF 01 AC.

Dodaj komentarz