Tramwaje

Motornicza z prokuratorskim zarzutem

Prokuratura Rejonowa Bydgoszcz-Północ przygotowała akt oskarżenia przeciwko motorniczej MZK Bydgoszcz. Kobieta jest podejrzana o spowodowanie wypadku, w którym śmierć poniósł 48-letni mężczyzna.

Fot ilustracyjne / MZK Bydgoszcz
Fot ilustracyjne / MZK Bydgoszcz

Był 11 maja 2023 r., około godz. 6.00. Motornicza tramwaju, stojącego na przystanku przy ul. Andersa w bydgoskim Fordonie, nadała sygnał zamknięcia drzwi i, zgodnie z rozkładem jazdy, planowała odjechać. W tym samym momencie do pojazdu próbował wsiąść 48-letni mężczyzna. Cały przebieg zajścia udało się odtworzyć dzięki monitoringowi.

Jak informuje prok. Adam Lis z Prokuratury Rejonowej Bydgoszcz-Północ, mężczyzna nie trafił na stopień tramwaju, spadając zahaczył odzieżą o fragment pojazdu. Motornicza ruszyła, a on był wleczony do następnego przystanku.

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia. Zarzuca motorniczej spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym z winy nieumyślnej. Za to grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Zdaniem biegłego z dziedziny ruchu, motornicza „nienależycie obserwowała pole przystanku, nie upewniła się, czy może bezpiecznie odjechać.

Ofiara zaś próbowała wejść do pojazdu po sygnale zamknięcia drzwi i odjazdu.

Źródło: Fakt | Gazeta Wyborcza

Dodaj komentarz