Tramwaje Wydarzenia

MPK Wrocław apeluje do Premiera RP ws. weryfikacji szczepień pracowników [LIST]

Czy pracodawca powinien mieć możliwość sprawdzenia, czy pracownik jest zaszczepiony przeciwko Covid-19? O to wnioskuje do rządu Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji we Wrocławiu. Spółka apeluje o zmianę prawa tak, by zwiększyć bezpieczeństwo podróżnych i współpracowników.

MPK Wrocław apeluje do Premiera RP ws. weryfikacji szczepień pracowników [LIST]
Fot. MPK Wrocław
Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder przesłał do Premiera RP Mateusza Morawieckiego apel, w którym zaproponował Radzie Ministrów takie rozwiązanie prawne, które pozwoli pracodawcom na dowiedzenie się, czy konkretny pracownik jest zaszczepiony, czy przebył zakażenie SARS-COV-2 lub czy posiada aktualny negatywny wynik testu w kierunku zakażenia tym wirusem.

– W wyniku wprowadzonych zmian legislacyjnych pracodawca winien mieć prawo do powyższych informacji, w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracownikom, jak i osobom trzecim – czytamy w piśmie, które wysłał dziś (16.09) do premiera prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder.

 

Bezpośrednim impulsem do wystosowania apelu był pierwszy od kilku miesięcy przypadek zachorowania na COVID-19 przez osobę zatrudnioną w spółce.

– Pracownik przebywał na kwarantannie i nie miał kontaktu z innymi pracownikami ani pasażerami – informuje prezes MPK Krzysztof Balawejder. – Życzę Mu szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił.

 

Informacja o tym, czy pracownik jest zaszczepiony i czy przeszedł zachorowanie na COVID‑19 jest szczególnie istotna właśnie w przedsiębiorstwach transportowych. Kierowcy i motorniczowie każdego dnia mają bowiem bliski kontakt z setkami pasażerów.

MPK Wrocław apeluje do Premiera RP ws. weryfikacji szczepień pracowników [LIST]

MPK Kraków zwiększa środki ostrożności. Dezynfekuje pojazdy i biletomaty

Dodaj komentarz