Tramwaje

MPK Kraków zwiększa środki ostrożności. Dezynfekuje pojazdy i biletomaty

Fot. Hubert Waguła / Wikimedia CC

W Krakowie odnotowany został pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. W związku z tym MPK zwiększyło częstotliwość dezynfekcji swoich pojazdów.

– W związku z potwierdzonym w naszym mieście przypadkiem wystąpienia zakażenia koronawirusem Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie będzie się stosować do wszystkich wytycznych wydanych m.in. przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Centrum Zarządzania Kryzysowego – poinformowała spółka za pośrednictwem Facebooka.

 

Jak zaznacza przedsiębiorstwo, pojazdy MPK każdego dnia są dokładnie myte. Dodatkowo, wszystkie firmy sprzątające otrzymały szczegółowe informacje dot. utrzymania czystości w tramwajach i autobusach. Codziennie dezynfekowane będą miejsca, które dotykają pasażerowie: przyciski, uchwyty i poręcze. Odpowiednie służby otrzymały też polecenie przeprowadzania codziennej dezynfekcji stacjonarnych automatów biletowych.

Pracownicy firm sprzątających Punkty Kontroli Ruchu oraz Punkty Sprzedaży Biletów zostali zobowiązani do codziennego dezynfekowania przy użyciu odpowiednich środków odkażających poręczy, klamek i blatów – czytamy w komunikacie.

W pojazdach, na monitorach, są emitowane krótkie filmy dot. zapobiegania zarażeniu koronawirusem.

Dodaj komentarz