Tramwaje

MPK Kraków zwiększa środki ostrożności. Dezynfekuje pojazdy i biletomaty

Fot. Hubert Waguła / Wikimedia CC

W Krakowie odnotowany został pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem. W związku z tym MPK zwiększyło częstotliwość dezynfekcji swoich pojazdów.

– W związku z potwierdzonym w naszym mieście przypadkiem wystąpienia zakażenia koronawirusem Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie będzie się stosować do wszystkich wytycznych wydanych m.in. przez Głównego Inspektora Sanitarnego i Centrum Zarządzania Kryzysowego – poinformowała spółka za pośrednictwem Facebooka.

 

Jak zaznacza przedsiębiorstwo, pojazdy MPK każdego dnia są dokładnie myte. Dodatkowo, wszystkie firmy sprzątające otrzymały szczegółowe informacje dot. utrzymania czystości w tramwajach i autobusach. Codziennie dezynfekowane będą miejsca, które dotykają pasażerowie: przyciski, uchwyty i poręcze. Odpowiednie służby otrzymały też polecenie przeprowadzania codziennej dezynfekcji stacjonarnych automatów biletowych.

– Pracownicy firm sprzątających Punkty Kontroli Ruchu oraz Punkty Sprzedaży Biletów zostali zobowiązani do codziennego dezynfekowania przy użyciu odpowiednich środków odkażających poręczy, klamek i blatów – czytamy w komunikacie.

W pojazdach, na monitorach, są emitowane krótkie filmy dot. zapobiegania zarażeniu koronawirusem.