Tramwaje

MPK Wrocław “odmraża” komunikację miejską. Co się zmieni?

Wrocławscy radni podjęli decyzję o „odmrażaniu” zastopowanej przez epidemię koronawirusa komunikacji miejskiej. Tramwaje i autobusy wrócą do roboczych rozkładów jazdy, otwarte zostanie Biuro Obsługi Pasażera oraz Biuro Rzeczy Znalezionych.

Pierwszy krok w stronę normalnego funkcjonowania MPK Wrocław zrobi 6 maja. Co to oznacza? Przede wszystkim na trasy wyjedzie więcej autobusów i tramwajów. Jest to istotne, zwłaszcza, że w dalszym ciągu obowiązują obostrzenia związane z limitem pasażerów w pojazdach.

Również w środę wejdą w życie zmiany w częstotliwości kursowania linii 110 i 129, zapowiedziane przez prezydenta miasta Jacka Sutryka, jako „wiosenny program autobusowy”.

MPK w środę 6 maja otworzy także swoje Biuro Obsługi Pasażera oraz Biuro Rzeczy Znalezionych, które mieszczą się przy ulicy Bolesława Prusa 75-79. Biura były zamknięte z powodu obostrzeń wywołanych przez epidemię.

W tramwajach i autobusach pracują już także kontrolerzy biletów. Wyposażeni są oni m.in. w przyłbice i rękawiczki. W ten sposób mogą bezpiecznie dokonywać kontroli przejazdu.

Rządowe limity utrudniają pracę motorniczych w MPK Wrocław

Dodaj komentarz