Tramwaje Wydarzenia

MPK Wrocław oferuje pracę dla mieszkańców Ukrainy

Jednym z ważnych warunków do poczucia bezpieczeństwa jest stabilne zatrudnienie, przynoszące regularny i przewidywalny dochód. MPK Wrocław jest otwarte na ukraińskich kierowców, motorniczych i mechaników. Ci, którzy znają podstawy języka polskiego, o pracę mogą ubiegać się już teraz. Dla pozostałych MPK zorganizuje kurs na motorniczych i kierowców oraz języka polskiego.

Fot. MPK Wrocław
Fot. MPK Wrocław

MPK Wrocław jest otwarte na zatrudnienie osób (kobiet i mężczyzn) posiadających uprawnienia i praktyczną umiejętność prowadzenia tramwajów lub autobusów. Na pracę mogą również liczyć mechanicy samochodowi.

Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder na temat oferty i dalszych działań spółki powiedział:

– Oferujemy umowy o pracę i cały pakiet socjalny. Wszystkich zainteresowanych proszę o skontaktowanie się z numerem 71 32 50 810. W najbliższych tygodniach planujemy zorganizowanie kursu na prawo jazdy kategorii D i uprawnienia motorniczego dedykowane obywatelom Ukrainy. Zapewnimy wsparcie tłumacza i pomoc w nauce podstaw języka polskiego.

 

Niebawem przewoźnik przedstawi szczegóły dot. organizowanych szkoleń. Miejski przewoźnik wkrótce poinformuje o szczegółach dotyczących szkolenia.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu od początku wojny podjęło działania, aby możliwie najskuteczniej pomóc jej ofiarom przybyłym do Polski i na Ukrainie.

przewoźnik w pojazdach rozpowszechnia informacje o możliwych formach wsparcia. Poza tym z komunikacji miejskiej bezpłatnie mogą korzystać wszyscy Ukraińcy, którzy na terytorium naszego kraju przybyli 24 lutego lub później.