Tramwaje Wydarzenia

MPK Wrocław oferuje pracę dla mieszkańców Ukrainy

Jednym z ważnych warunków do poczucia bezpieczeństwa jest stabilne zatrudnienie, przynoszące regularny i przewidywalny dochód. MPK Wrocław jest otwarte na ukraińskich kierowców, motorniczych i mechaników. Ci, którzy znają podstawy języka polskiego, o pracę mogą ubiegać się już teraz. Dla pozostałych MPK zorganizuje kurs na motorniczych i kierowców oraz języka polskiego.

Fot. MPK Wrocław
Fot. MPK Wrocław

MPK Wrocław jest otwarte na zatrudnienie osób (kobiet i mężczyzn) posiadających uprawnienia i praktyczną umiejętność prowadzenia tramwajów lub autobusów. Na pracę mogą również liczyć mechanicy samochodowi.

Prezes MPK Wrocław Krzysztof Balawejder na temat oferty i dalszych działań spółki powiedział:

– Oferujemy umowy o pracę i cały pakiet socjalny. Wszystkich zainteresowanych proszę o skontaktowanie się z numerem 71 32 50 810. W najbliższych tygodniach planujemy zorganizowanie kursu na prawo jazdy kategorii D i uprawnienia motorniczego dedykowane obywatelom Ukrainy. Zapewnimy wsparcie tłumacza i pomoc w nauce podstaw języka polskiego.

 

Niebawem przewoźnik przedstawi szczegóły dot. organizowanych szkoleń. Miejski przewoźnik wkrótce poinformuje o szczegółach dotyczących szkolenia.

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne we Wrocławiu od początku wojny podjęło działania, aby możliwie najskuteczniej pomóc jej ofiarom przybyłym do Polski i na Ukrainie.

Przewoźnik w pojazdach rozpowszechnia informacje o możliwych formach wsparcia. Poza tym z komunikacji miejskiej bezpłatnie mogą korzystać wszyscy Ukraińcy, którzy na terytorium naszego kraju przybyli 24 lutego lub później.

Busami i autobusami MPK rozwozi uchodźców do miejsc zakwaterowania, a zanim to nastąpi, w razie potrzeby podstawia autobus pod dworzec, aby w cieple mogli poczekać na transport lub na swoich bliskich, którzy ich odbierają.

Przewoźnik udostępnia również swoje pojazdy. Są one do dyspozycji Centrum Zarządzania Kryzysowego, które korzysta z nich przy rozlokowaniu uchodźców z Ukrainy.

Pracownicy MPK z Ukrainy otrzymają wsparcie z funduszu socjalnego. Jeden z nich, który chciał wrócić na Ukrainę, otrzymał urlop oraz pomoc w załatwieniu formalności. Prezes MPK Krzysztof Balawejder osobiście zapewnił ukraińskich pracowników, że spółka pomoże w zorganizowaniu kwaterunku, spraw formalnoprawnych oraz pracy czy szkoły dla bliskich, którzy do nich przyjadą z oblężonej Ukrainy.

Na pierwszym planie są oczywiście ludzie, ale MPK wsparło również pomoc dla naszych braci mniejszych. Przewoźnik zorganizował transport karmy dla zwierząt na Ukrainę. Czworonogi to także ofiary tej wojny.

Dodaj komentarz