Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Na stacji Łódź Żabieniec wkrótce uruchomione zostaną windy [ZDJĘCIA]

PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły prace przy przejściu podziemnym na stacji Łódź Żabieniec. W czerwcu uruchomione zostaną windy. W ramach inwestycji zmodernizowane zostały dwa perony.

Fot. PKP PLK

Na stacji Łódź Żabieniec zakończyła się przebudowa torów oraz zasadnicze prace w przejściu podziemnym na nowe perony. Przejście wyposażone zostało w ścieżki naprowadzające dla osób niewidomych i niedowidzących. Ułożona została także antypoślizgowa posadzka, a ściany pokryto granitowymi płytami. O bezpieczeństwo zadbają kamery monitoringu. 

W czerwcu wykonawca uruchomi windy, by usprawnić dotarcie na perony. Prowadzone są już odbiory techniczne urządzeń.

Podróżni już od kilku miesięcy korzystają z dwóch wyższych peronów, które zapewniają wygodniejsze wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Perony są wyposażone w ławki i wiaty. Jasne oświetlenie oraz czytelna informacja pasażerska i oznakowanie pomagają w podróżach.

Zakończyła się również przebudowa torów stacyjnych. Kilka kilometrów nowych torów i około 10 km sieci trakcyjnej wraz z nowoczesnymi urządzeniami sterowania ruchem zapewniają dobre przejazdy pociągów pasażerskich i towarowych.

Czytaj dalej >