Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Na trasie Warszawa – Białystok powstaje kolejny wiadukt [ZDJĘCIA]

W centrum Łochowa, na trasie Warszawa – Białystok, powstaje wiadukt kolejowy. To jeden z 11 projektów w woj. mazowieckim, budowanych na trasie Rail Baltica. Całość inwestycji kosztuje 236 mln zł netto. Współfinansowanie zapewniają środki z unijnego instrumentu CEF „Łącząc Europę”.

Fot. T. Lotowski / PKP PLK

Bezkolizyjne skrzyżowanie budowane jest w Łochowie-Jasiorówce i Toporze. Mieszkańcy korzystają z nowego przejścia pieszo-rowerowego pod torami miedzy ul. Dolną i Al. Łochowską.

Poza obiektem w Łochowie, inwestycje poprawiające bezpieczeństwo pasażerów na trasie Białystok – Warszawa powstają w Małkini (wiadukt), Jasienicy Mazowieckiej (przejście podziemne), Zielonce (tunel drogowy), miejscowości Kobyłka Ossów (wiadukt drogowy); Kobyłce (tunel drogowy), Tłuszczu (wiadukt drogowy) oraz Mokrej Wsi (wiadukt drogowy).

Rail Baltica lepsze podróże koleją i komunikacja w Łochowie

Mieszkańcy Łochowa dzięki inwestycjom PLK zyskują wygodną i bezpieczną drogę nad lub pod torami i sprawniejszą komunikację w mieście. Nowy wiadukt w centrum zastąpi zamykany często przed pociągami przejazd kolejowo-drogowy. Przebudowywany jest też układ ulic, w tym ważnych dróg krajowych (DK50 i DK62). Wiadukt drogowy będzie miał blisko 200 m długości i jezdnię o szerokości 7 metrów (po jednym pasie w każdą stronę). Piesi i rowerzyści skorzystają z traktu pieszo-rowerowego. Wybudowane zostały wszystkie podpory wiaduktu drogowego. Postępują prace przy montażu przęseł. W korzystnych warunkach atmosferycznych wykonawca przystąpi do układania nawierzchni. Zaawansowane są prace przy budowie ulic i dwóch rond. Latem kierowcy powinni pojechać drogą nad torami. Wówczas kończone będą lokalne drogi i wyłączony z użytku tymczasowy przejazd.

Czytaj dalej >