Inwestycje Tramwaje

Na ul. Kujawskiej w Bydgoszczy podwieszają sieć trakcyjną

Na ulicy Kujawskiej w Bydgoszczy rozpoczęło się podwieszanie sieci trakcyjnej. Na nowych rondach część prac odbywała się w weekend. Celem takich działań było ograniczenie utrudnień w ruchu.

Fot. Michał Ciechowski / /Raport Kolejowy

Jak przebiegają prace w Bydgoszczy? Jeszcze w tym tygodniu na ul. Kujawskiej zabetonowane zostaną ostatnie segmenty torowiska. W międzyczasie realizowane są prace na zachodniej jezdni na ul. Bernardyńskiej. Podczas rozbiórek na Zbożowym Rynku natrafiono na kolejne szyny tramwajowe sprzed 60 lat.

Drogowcy na rondzie Bernardyńskim układają ostatni fragment jezdni wokół wyspy centralnej. Na rondzie Kujawskim zaś wkrótce prowadzone będą prace przy przebudowie wlotu od strony ul. Karpackiej. W obrębie ronda Kujawskiego trwają także prace brukarskie oraz roboty ziemne. Kontynuowane są prace przy układaniu poszczególnych warstw nawierzchni.

fot. bydgoszcz.pl

Dobiegają też końca prace na ulicy Chołoniewskiego. Już niebawem ulica zostanie udostępniona do ruchu i pozwoli dojechać do tymczasowego ronda na ul. Solskiego.

Jeszcze w tym roku na murach oporowych zabezpieczających wykop z torowiskiem pojawi się dynamiczny mural. O szczegółach pisaliśmy poniżej:

Projekt tramwajowego muralu w Bydgoszczy wybrany [WIZUALIZACJA VIDEO]