Tramwaje

Namaluj wymarzony tramwaj i wygraj nagrody

Otwarcie nowej linii tramwajowej oraz finisz projektu „Poprawa funkcjonowania komunikacji miejskiej w Toruniu – BiT-City II” zbliża się wielkimi krokami. Z tej okazji Przedszkole Miejskie nr 18 oraz Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu zapraszają dzieci i nauczycieli z toruńskich przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych do wzięcia udziału w konkursie plastycznym: ,,Mój wymarzony tramwaj”.

Nową linią tramwajową, która biegnie od pl. NOT Szosą Chełmińską, ul. Długą, Legionów, Polną, Ugory i Watzenrodego aż do nowej pętli przy ul. Heweliusza, pasażerowie pojadą już za kilka tygodni. Połączy ona różne części grodu Kopernika z północną częścią miasta. Bezpośrednio w jej zasięgu znajdzie się starówka, Chełmińskie Przedmieście, Koniuchy, i szybko rozwijające się osiedle na północy Torunia. Dzięki sieci połączeń, a także węzłom przesiadkowym będzie doskonałą, ekologiczną formą transportu dla mieszkańców pozostałych części Torunia. Wygodnie będzie można nią podróżować np. z Rubinkowa, Skarpy czy Bydgoskiego oraz innych dzielnic.

Jak będzie wyglądała nowa linia? Jakie po niej będą jeździły tramwaje? Takie pytania nurtują nie tylko przyszłych dorosłych użytkowników, ale także najmłodszych. Dlatego Przedszkole Miejskie nr 18 i MZK w Toruniu ogłaszają konkurs plastyczny dla dzieci z toruńskich przedszkoli i oddziałów przedszkolnych. Hasło konkursu to ,,Mój wymarzony tramwaj”.

Konkurs zaadresowany jest do dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Prace należy dostarczyć bezpośrednio do Przedszkola Miejskiego nr 18 w Toruniu (ul. Konrada Grasera 3) do 14 sierpnia 2023.

Finał konkursu i uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 25 sierpnia w Przedszkolu Miejskim nr 18 w Toruniu podczas festynu otwierającego nową linię tramwajową.

Więcej informacji i regulamin konkursu plastycznego ,,Mój wymarzony tramwaj”: https://www.pm18.torun.pl/123,wszystkie-aktualnosci?tresc=8894

Dodaj komentarz