Raport z Polski Wydarzenia

Nastolatkowie podróżowali na sprzęgu zaczepowym pociągu

Nieodpowiedzialna „zabawa” mogła zakończyć się dla nastolatków tragedią. Młoda dziewczyna postanowiła przejechać pociągiem pasażerskim „na gapę”, stając na sprzęgu zaczepowym na końcu składu.

Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei (SOK) udaremnili niebezpieczną "zabawę" nastolatków
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei (SOK) udaremnili niebezpieczną “zabawę” nastolatków.

O incydencie, do którego doszło 28 marca, informują funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Czechowic-Dziedzic. W poniedziałek dyżurny ruchu stacji Bielsko Biała Główna zauważył kilka osób jadących na sprzęgu zaczepowym pociągu relacji ZwardońKatowice.

Na trasę przejazdu pociągu niezwłocznie wyruszył patrol funkcjonariuszy SOK z Posterunku w Czechowicach Dziedzicach.

– Na stacji Bielsko Biała Lipnik mundurowi SOK stwierdzili, że na końcu składu pociągu znajdują się trzy osoby nieletnie – informują funkcjonariusze. – Na widok patrolu SOK amatorzy niebezpiecznej zabawy rzucili się do ucieczki. Po krótkim pościgu mundurowi zatrzymali 15-latkę. Była ona sprawczynią niebezpiecznego incydentu.

 

Nieletnia została przekazana wezwanym na miejsce funkcjonariuszom z Komisariatu I Policji w Bielsku Białej, celem prowadzenia dalszego postępowania.

Straż Ochrony Kolei przypomina, iż wszelkie bezmyślne zabawy nieletnich na obszarze kolejowym stwarzają olbrzymie zagrożenie dla ich życia i zdrowia.