Inwestycje Pasażer

Nowe kładki poprawią dostęp do pociągów na linii Łódź – Łowicz

PKP Polskie Linie Kolejowe zwiększają dostępność do pociągów na linii Łódź – Łowicz. Na stacjach w Głownie i Strykowie powstaną kładki z windami na perony. Gotowe są już konstrukcje kładek, schody i szyby windowe. Inwestycja to koszt ok. 18 mln zł.

Kładka i nowa winda usprawni dostęp do peronu mieszkańcom Głowna i Strykowa (fot. ilustracyjne / Justyna Trzaska PKP PLK)
Kładka i nowa winda usprawni dostęp do peronu mieszkańcom Głowna i Strykowa (fot. ilustracyjne / Justyna Trzaska PKP PLK)

Z nowych kładek w Głownie i Strykowie pasażerowie skorzystają już w połowie tego roku. Inwestycja poprawi dostęp do pociągów na linii Łódź – Łowicz.

Aktualnie gotowe są konstrukcje kładek, powstały schody oraz szyby windowe. W kolejnym etapie prac na kładce wykonawca ułoży nawierzchnię antypoślizgową, a także zamontuje windy. Poprawi to dostępność do pociągów przede wszystkim osobom niepełnosprawnym i podróżnym z dużymi bagażami, w tym z wózkami.

Prace w Głownie i Strykowie są realizowane w ramach projektu o wartości ok. 50 mln zł netto „Budowa zintegrowanych węzłów multimodalnych wraz z budową i przebudową przystanków kolejowych na terenie województwa łódzkiego”. Zadanie jest współfinansowane w 85 proc. ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Projekt obejmuje również budowę nowego przystanku Pabianice Północ i przebudowę dworca Zduńska Wola wraz z przyległym Placem Żelaznym.

Lepsze warunki podróży w Zduńskiej Woli i Pabianicach

W ramach tego samego zadania na stacji Zduńska Wola wykonawca przebudowuje budynek dworca. Stworzy stanowiska dla autobusów, miejsca parkingowe oraz stojaki dla rowerów przed budynkiem. W Pabianicach wybuduje zaś nowy przystanek Pabianice Północ, który umożliwi lepszą komunikację koleją w stronę Łodzi, Zduńskiej Woli, a także Sieradza.

Dodaj komentarz