Inwestycje Wydarzenia

Nowe perony w Leopoldowie gotowy

PKP Polskie Linie Kolejowe zakończyły budowę nowych peronów w Leopoldowie. Inwestycja na trasie Łuków – Dęblin poprawiła dostępność i komfort podróży koleją. W ramach Rządowego programu przystankowego w woj. lubelskim powstanie 20 nowych lub zmodernizowanych obiektów.

Nowy peron w Leopoldowie (fot. PKP PLK)
Nowy peron w Leopoldowie (fot. PKP PLK)

Ostatnie prace na peronach przystanku w Leopoldowie zakończyły się w lipcu. Podróżni skorzystają z dwóch nowych, jednokrawędziowych 150-metrowych peronów. Wykonawca zainstalował na nich ławki, wiaty, spoczniki, a także kosze do segregacji śmieci.

Na peronach znajduje się czytelne oznakowanie, a także gabloty z rozkładem jazdy. Jest jaśniejsze oświetlenie oraz pochylnie. Zaś dla osób niewidzących i niedowidzących zamontowano ścieżki naprowadzające.

Cykliści, którzy korzystają z pociągów, mogą pozostawić rowery w specjalnie do tego przystosowanych stojakach. Dla zmotoryzowanych, którzy przesiadają się na kolej zbudowano parking.

Wykonawca robót prowadzi w Leopoldowie prace wykończeniowe m.in. przy sieci trakcyjnej.

Inwestycja za ok. 2 mln zł netto realizowana jest dzięki Rządowemu programowi budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021 – 2025.

Program Przystankowy w woj. lubelskim

W województwie lubelskim program przystankowy obejmuje 20 lokalizacji. Są to przystanki: Łagiewniki, Żurawnica, Leopoldów, Sarnów, Bystrzyca koło Lublina, Kraśnik, Wólka Niedzieliska, Zamość Starówka, Zamość Wschód, a także Chotyłów. Przystanki Szczebrzeszyn Miasto, Klemensów, Długi Kąt zmienią swoją lokalizację, by zapewnić mieszkańcom łatwiejszy dostęp do kolei. Decyzją rządu z lipca br. z listy rezerwowej na podstawową zostały przesunięte i będą modernizowane przystanki w Chełmie (lk7), Grabowie Szlacheckim (lk26), Milanowie, Bezwoli, Lisiowólce, Jaskach i Aleksandrowie na linii Łuków-Lublin Północny (lk30). Z listy podstawowej na rezerwową trafiły przystanki Siedliska Tomaszowskie (lk101), a także Oseredek (lk69). Obecnie w realizacji są przystanki Szczebrzeszyn, Sarnów, Klemensów oraz Długi Kąt.

Dodaj komentarz