Inwestycje Raport z Polski Wydarzenia

Nowe przystanki Podmiejskiej Kolei Aglomeracyjnej na Podkarpaciu

Nie tylko polepszy się dostęp do transportu kolejowego, ale dzięki prowadzonym pracom poprawią się warunki przejazdów szybką koleją aglomeracyjną. Zakres robót na trasie Rzeszów – Kolbuszowa obejmie również budowę dodatkowych peronów na stacji Kolbuszowa i na przystanku Zaczernie oraz dwóch mijanek.

  • Przystanek Kolbuszowa Górna – znajdzie się w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu drogi Kolbuszowa Górna – Wojków.
  • Głogów Małopolski Osiedle Niwa – lokalizację przystanku zaplanowano wzdłuż drogi krajowej w rejonie przejazdu kolejowo-drogowego, w ciągu ul. Jana Pawła II.
  • Przystanek Rzeszów Północny – zostanie wybudowany w pobliżu przejazdu kolejowo-drogowego przy ul. Miłocińskiej.

W związku z pracami szykują się czasowe utrudnienia i zmiany w organizacji ruchu pociągów. Informacje o zmianach uwzględnione zostały z wyprzedzeniem w rozkładzie jazdy. Od 12 czerwca przewidziano zastępczą komunikację autobusową za 10 pociągów Polregio na odcinku Rzeszów Główny – Sędziszów Małopolski. Autobusy zastępcze przewidziano również na jednotorowej trasie Rzeszów – Kolbuszowa, w tym do końca lipca br. na odcinku Głogów Młp. – Kolbuszowa, a od 1 sierpnia do 3 września na odcinku Kolbuszowa – Rzeszów Główny. Szczegółowe informacje są w aplikacji i na https://portalpasazera.pl/.

Jak wyglądają prace nad kolejnymi przystankami?

Oprócz czterech nowych przystanków na linii z Rzeszowa do Dębicy i Przeworska oraz trzech w stronę Kolbuszowej, dostępność komunikacyjną zwiększą nowe obiekty również na innych trasach, wykorzystywanych przez Podmiejską Kolej Aglomeracyjną. Na linii z Rzeszowa do Strzyżowa w budowie są przystanki: Rzeszów Galeria, Rzeszów Osiedle Dąbrowskiego, Boguchwała, Lutoryż i Żarnowa.

Kolejne inwestycje w Podmiejską Kolej Aglomeracyjną

Polskie Linie Kolejowe wybudują blisko 5 km połączenie do lotniska w Jasionce z nową stacją Port Lotniczy Rzeszów. Na trasie będzie przystanek Park technologiczny.