Konferencja Raport z Polski Wydarzenia

Nowy wizerunek kolei – UTK zaprasza do udziału w forum dyskusyjnym

Jaka będzie kolej w przyszłości? Co się zmieni i jak zachęcić do porzucenia samochodu na rzecz podróży pociągiem? Między innymi o tym porozmawiają goście forum “Nowy wizerunek kolei”. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia w formule zdalnej. Organizatorem spotkania jest Prezes Urzędu Transportu Kolejowego.

Fot. ilustracyjne

Forum “Nowy wizerunek kolei” wpisuje się w obchodzony w 2021 r. Europejski Rok Kolei. Wydarzenie zostanie podzielone na dwa bloki:

  • w pierwszej części przewidziane są wystąpienia prelegentów
  • w drugiej debata, która skupi się wokół tematu „Co zrobić, by zachęcić pasażerów do korzystania z transportu kolejowego?”.

Celem konferencji będzie m.in. przedstawienie idei i celów Europejskiego Roku Kolei oraz wskazanie zmian, jakie zaszły w transporcie kolejowym dzięki funduszom Unii Europejskiej przeznaczonym na infrastrukturę, zwiększeniu interoperacyjności i wprowadzeniu wspólnotowych regulacji prawnych. Omówione zostaną również działania podjęte w transporcie kolejowym w związku z pandemią COVID-19 oraz wyzwania, przed którymi stanie kolej w świecie po epidemii. Ważnym tematem będzie przedstawienie zagadnienia konkurencyjności kolei wobec innych gałęzi transportu w ujęciu ekonomicznym i społecznym.

W roli prelegentów wezmą udział przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, Komisji Europejskiej, spółek kolejowych, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Centralnego Portu Komunikacyjnego, Instytutu Kolejnictwa oraz uczelni wyższych.

Spotkanie odbędzie się w środę 28 kwietnia w godzinach 10.00 – 14.00 na platformie MS Teams. Program spotkania znajduje się pod tym linkiem. Udział jest możliwy po wcześniejszej rejestracji poprzez formularz rejestracyjny. W trakcie spotkania zapewnione będzie tłumaczenie w Polskim Języku Migowym.

Dodaj komentarz