Raport z Polski Targi Wydarzenia

O ERK oraz kolejowych inwestycjach na Forum Ekonomicznym w Karpaczu

W Karpaczu trwa Forum Ekonomiczne. Na tak istotnym dla polskiej i europejskiej gospodarki wydarzeniu nie mogło zabraknąć tematów kolejowych. Podobnie jak w latach ubiegłych, branżę reprezentuje m.in. prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych Ireneusz Merchel.

O ERK oraz kolejowych inwestycjach na Forum Ekonomicznym w Karpaczu
Fot. Magdalena Grobel / PKP PLK

Europejski Rok Kolei, rozwój sieci kolejowej, inwestycje kolejowe na liniach należących do transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T, walka z wykluczeniem komunikacyjnym – m.in. takie tematy omawiane będą przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Zarządca narodowej sieci linii kolejowych jest aktywnym uczestnikiem spotkań o sprawach ważnych dla gospodarki Polski i Europy.

Ireneusz Merchel, prezes Zarządu PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. uczestniczy w trzech debatach: „Europejski Rok Kolei – szansa na rozwój”, „Kolej Dużych Prędkościrozwój regionu i walka z wykluczeniem komunikacyjnym” oraz „Nowy Jedwabny Szlak, Via Carpatia, Rail Baltica-czego potrzebują Polska i Europa?”.

W panelu „Europejski Rok Kolei – szansa na rozwój” paneliści debatowali na temat przyszłości kolei, w kontekście Europejskiego Zielonego Ładu. Prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., Ireneusz Merchel podkreślał, że PLK obserwują trendy związane ze zmianami klimatu. Działania zarządcy infrastruktury ograniczają oddziaływanie kolei na środowisko, poprawiają efektywność energetyczną i zmniejszają emisję CO2. Ekologiczne rozwiązania wdrażane są podczas prac inwestycyjnych oraz w trakcie codziennej działalności eksploatacyjnej. Prezes PLK zaznaczył, że w Polsce rośnie rola kolei jako transportu ekologicznego, zrównoważonego i konkurencyjnego względem innych środków komunikacji, co wpisuje się w ideę Europejskiego Zielonego Ładu.

We wtorek 7 września przedstawiciel PLK wziął udział w panelu: „Kolej Dużych Prędkościrozwój regionu i walka z wykluczeniem komunikacyjnym”. W środę 8 września odbędzie się m.in. debata „Nowy Jedwabny Szlak, Via Carpatia, Rail Baltica – czego potrzebują Polska i Europa?”

Forum Ekonomiczne to najważniejsza i największa w Europie Środkowo-Wschodniej międzynarodowa konferencja. Podczas trzydniowego cyklu debat, spotkań i wydarzeń towarzyszących z udziałem gości z Polski i z zagranicy, prowadzone są rozmowy dotyczące kwestii najistotniejszych dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy.

Rewitalizacja trasy Jelenia Góra – Karpacz kosztować może nawet 100 mln zł

Dodaj komentarz