Konferencja Raport z Polski Wydarzenia

O taborze dla CPK i postępie prac inwestycyjnych. Mikołaj Wild gościem XVIII konferencji “Modernizacja Taboru Szynowego – zakup i utrzymanie”

Jaka jest przyszłość polskiej kolei i taboru? Jak ważna jest ekologia w transporcie szynowym? Na jakim etapie jest największy projekt transportowy w Polsce – Centralny Port Komunikacyjny? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą uczestnicy XVIII konferencji „Modernizacja Taboru Szynowego – zakup i utrzymanie”, która rozpoczyna się w Wiśle.

 

O taborze dla CPK

Gośćmi wydarzenia są m.in. Mikołaj Wild, Prezes CPK, Jan Siudecki (online) Dyrektor Departamentu Techniki i Wyrobów UTK, producenci taboru kolejowego, przewoźnicy kolejowi oraz przedstawiciele firm działających w branży transportu szynowego.

Oficjalnego przywitania gości dokonali Adam Musiał, Dyrektor Generalny Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei oraz Dorota Markiewicz, Dyrektor Biura Izby. Wręczyli oni także Certyfikaty firmom, które wstąpiły w ostatnich tygodniach w poczet Firm Członkowskich Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.

poczet Firm Członkowskich Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei

 

Panel merytoryczny zainaugurował Jan Siudecki, Dyrektor Departamentu Techniki i Wyrobów w Urzędzie Transportu Kolejowego, który podjął temat homologacji pojazdów modernizowanych po IV pakiecie kolejowym. Wystąpienie transmitowane było w formie online.

Panel merytoryczny zainaugurował Jan Siudecki

O największej polskiej inwestycji transportowej – Centralnym Porcie Komunikacyjnym mówił Mikołaj Wild, Prezes CPK.

– Realizując program CPK, chcemy ująć transport jako całość. Koncentrujemy się na trzech istotnych filarach: infrastruktura, tabor oraz dostosowanie oferty Kolei Dużych Prędkości do potrzeb pasażerów – mówił Mikołaj Wild, w trakcie XVIII konferencji „Modernizacja Taboru Kolejowego – zakup i utrzymanie”.