Raport z Polski Wydarzenia

O wodorze na kolei. Konferencja już 27 maja!

Napęd wodorowy to rozwiązanie, które pozwoli w przyszłości ograniczyć emisję dwutlenku węgla do atmosfery. To ogromna szansa nie tylko dla transportu drogowego, ale także dla kolejowego. Już dziś nad tworzeniem i rozwijaniem idei kolei wodorowej pracuje wiele firm, w tym PESA Bydgoszcz, Alstom, a także PKN Orlen.

27 maja w Warszawie odbędzie się Konferencja „Technologie wodorowe w projektach transportowych współfinansowanych ze środków unijnych”.
27 maja w Warszawie odbędzie się Konferencja „Technologie wodorowe w projektach transportowych współfinansowanych ze środków unijnych”.

Pierwsze pociągi wodorowe już wyjechały na europejskie tory. Zainteresowanie taką technologią deklarują kolejne kraje. Czy światowa kolej gotowa jest na taką ewolucję?

Alstom rozwija koncepcję pociągu wodorowego Coradia iLint, PESA Bydgoszcz zaprezentowała w trakcie targów TRAKO 2021 swoją lokomotywę wodorową, a Siemens Mobility i DB niedawno zaprezentowały swój pociąg wodorowy. Obecnie o zakupie takich składów myśli Rumunia.

W związku z rozwojem nowej technologii w transporcie publicznym, rodzi się wiele pytań. W tym to najważniejsze – czy kolej wodorowa będzie koleją bezpieczną?

Będzie to jeden z głównych tematów organizowanej 27 maja w Warszawie Konferencji „Technologie wodorowe w projektach transportowych współfinansowanych ze środków unijnych”. W jej trakcie odbędą się 3 sesje prezentacyjne. Część prelekcyjną rozpocznie przedstawienie wpływu dofinansowań unijnych na park taborowy polskich przewoźników kolejowych.

 

Organizatorami wydarzenia są: Klaster “Luxtorpeda 2.0”, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz Centrum Unijnych Projektów Transportowych. Konferencja odbędzie się 27 maja o godz. 12.00 w sali konferencyjnej im. Grażyny Gęsickiej w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej przy ul. Wspólnej 2/4 w Warszawie.

W Konferencji udział wezmą przedstawiciele takich firm i organizacji jak:

Dodaj komentarz