Aktualności Tramwaje

Oświadczyny przy tramwaju we Wrocławiu

Pan Przemysław, motorniczy z Poznania oświadczył się swej wybrance, również piastującej stanowisko kierującej tramwajem na wrocławskim torowisku.

Fot. MPK WrocławPrzemysław Dudziński od 31 lat pracuje w poznańskim MPK, zaś jego ukochana Justyna Wróblewska od 12.

– Jedno do drugiego robiło podchody, ale bywały różne przeszkody i różni ludzie. Oficjalnie jesteśmy ze sobą trzy miesiące. Teraz narzuciliśmy ekspresowe tempo, bo lata uciekają i stwierdziliśmy, że szkoda czasu. Nie ma na co czekać. Chcemy sobie jak najszybciej ułożyć życie – mówi Justyna Wróblewska.

Choć oboje pracują w Poznaniu, to do zaręczyn doszło we Wrocławiu, który darzą szczególną sympatią. Po przejażdżce tramwajem linii nr 7 dojechali na Klęcinę. Tam wysiedli by zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, które faktycznie powstało, choć w nieco innych okolicznościach.

– Fotografem był nasz kolega. Nagle Przemek klęknął na torowisku przed tramwajem, wyciągnął pierścionek i zadał pytanie, czy za niego wyjdę. Najpierw złapałam się za głowę. Zabrakło mi słów. Nie spodziewałam się w ogóle zaręczyn i to jeszcze w takim miejscu – relacjonuje Justyna.

Pani Justyna oczywiście przyjęła zaręczyny, a gratulacje zakochanym złożył osobiście prezes wrocławskiego MPK Krzysztof Balawejder.

– W siłę tej więzi najwyraźniej wierzy Pan Przemysław. Dlatego zabrał towarzyszkę podróży na pętlę tramwajową, gdzie w obecności tramwaju Moderus Beta… oświadczył się Pani Justynie. Ta, gdy zobaczyła klęczącego na porządnym torowisku, wspieranego przez siłę techniki, bez wahania odpowiedziała „TAK”. Wczoraj miałem okazję pogratulować narzeczonym w imieniu MPK Wrocław: zaręczyn, miłości i wspaniałej pasji. Mam nadzieję że na przyszłorocznym ślubie świadkować będzie nie tylko Beta ale i Gamma. Raz jeszcze: gratulacje! – przekazał Krzysztof Balawejder.

https://raportkolejowy.pl/mpk-wroclaw-rozpoczyna-wspolprace-z-uniwersytetem-wroclawskim/

Dodaj komentarz