Personalia

Paweł Bukowski prezesem zarządu Terminalu Intermodalnego Bydgoszcz

Prezesem zarządu Terminal Intermodalny Bydgoszcz Sp. z o.o. został Paweł Bukowski. Informację o nominacji przekazał za pośrednictwem Facebooka wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

Fot. ilustracyjne / CC

– Serdecznie gratuluję Panu Pawłowi Bukowskiemu objęcia stanowiska Prezesa Zarządu Terminal Intermodalny Bydgoszcz Sp. z o.o. Życzę Panu samych sukcesów i liczę na owocną współpracę przy realizacji tego bardzo ważnego dla całego województwa przedsięwzięcia – napisał na Facebooku wojewoda Mikołaj Bogdanowicz.

 

Punkt przeładunkowy w Emilianowie k. Bydgoszczy usprawnić ma przewóz towarów z północy na południe Polski. To właśnie tam trafiać mają kontenery m.in. z portu w Gdyni.

 

Terminal Intermodalny Bydgoszcz Emilianowo będzie dawał możliwość przeładunku i zamiany środków transportu towarów, w tym w szczególności towarów rolno-spożywczych. Budowa terminala przyczyni się do poprawy logistyki i handlu oraz ułatwi eksport

– powiedział Wojciech Kędzia, zastępca dyrektora generalnego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, cytowany przez TVP3 Bydgoszcz.