Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

PESA Bydgoszcz doceniona w Częstochowie [FILM]

Prezydent Częstochowy docenił bydgoską PESĘ za wkład w rozwój komunikacji publicznej w mieście.
“Jesteśmy dumni z faktu, że mogliśmy stać się istotnym elementem programu „Lepsza Komunikacja w Częstochowie” – podkreślał Krzysztof Zdziarski, Prezes PESA Bydgoszcz w trakcie uroczystej gali.

Fot PESA Bydgoszcz
Fot PESA Bydgoszcz

Każdego roku w czasie obchodów święta miasta przyznawane są nagrody dla osób, instytucji i firm, których działalność w istotny sposób wzbogaca potencjał Częstochowy i przyczynia się do kreowania jej pozytywnego wizerunku. W tym roku w kategorii Lepsza Komunikacja w Częstochowie nagrodę otrzymała PESA Bydgoszcz. Nagrodę podczas uroczystej Gali odebrali Prezes PESA Krzysztof Zdziarski oraz dyrektor sprzedaży lekkich pojazdów szynowych PESA Marcin Grzyb.

– ​Tramwaje Twist i Twist 2 stały się kultowe w Częstochowie, pasażerowie pokochali je od pierwszej podróży, ostatnio mieliśmy największą w mieście dostawę tramwajów po 89 roku, 10 nowych Twistów 2.0 za ponad 90 mln zł. Obecnie jeździ 17 tak nowoczesnych tramwajów. Wszystkie łącznie po raz pierwszy wyjechały na wszystkie nowe odcinki torowiska w mieście w 2021 roku. Dobra współpraca w zakresie realizacji tych strategicznych kontraktów wraz z najwyższej jakości produktem końcowym sprawiła, że Laureatem nagrody jest firma PESA SA.  – powiedział podczas Gali wręczenia nagród prezydent Krzysztof Matyjaszczyk.