Tabor Wydarzenia

PESA Bydgoszcz dostarczy trzy nowe lokomotywy dla PCC Intermodal S.A

PESA Bydgoszcz dostarczy trzy nowe lokomotywy dla PCC Intermodal S.A. Umowa pomiędzy największym polskim producentem pojazdów szynowych a liderem transportu intermodalnego w Polsce została podpisana.

Spółki zakontraktowały wspólnie 3 z 7 lokomotyw objętych Programem Operacyjnym Infrastruktura i Środowisko ( Działanie 3.2). Obie firmy kładą ogromny nacisk na zrównoważony rozwój, wspierają inwestycje w ekologiczne, niskoemisyjne rozwiązania, promują jakość, a w swych działaniach są zorientowane na potrzeby klientów.

Lokomotywy PESA ruszą w trasy po regularnej siatce połączeń intermodalnych operatora pomiędzy portami Polskimi Gdańsk/Gdynia, a najważniejszymi regionami gospodarczymi kraju już latem przyszłego roku.

Umowa obejmuje produkcję i serwis gwarancyjny, certyfikowanych na Polskę lokomotyw elektrycznych, wraz z serwisem utrzymaniowym do naprawy P4.

-Jesteśmy zadowoleni, że przetarg na dostawę lokomotyw spotkał się z tak dużym zainteresowaniem i że to ostatecznie polski producent złożył najkorzystniejszą ofertę. Wierzymy, że doświadczenie i jakość produktów PESA pomoże nam jeszcze sprawniej i efektywniej rozwijać system przewozów intermodalnych w Polsce i przenosić coraz więcej ładunków z dróg na tory – mówi Dariusz Stefański, CEO PCC Intermodal SA

 

-Pierwszy krok – podpisanie umowy za nami, będziemy z niecierpliwością wypatrywali kolejnych, by na finale, za około rok rozpocząć w naszej flocie eksploatacje lokomotyw 111E – Gama. Nie da się rozwijać transportu intermodalnego bez taboru zapewniającego odpowiedni poziom dostępności. Nie da się promować rozwiązań ekologicznych, tworzyć wartości firmy w oparciu o jakość bez partnerów, których misja osadza się na podobnych fundamentach. Mamy nadzieje, że wspólnie z Pesa osiągniemy kolejne poziomy rozwoju naszych produktów – dodał Adam Adamek, Wiceprezes PCC Intermodal SA

 

-PCC Intermodal dostarczymy elektryczną lokomotywę z platformy GAMA dedykowaną do przewozów intermodalnych. Jestem przekonany, że doskonale wpisze się ona w potrzeby przewozowe naszego klienta – powiedział Piotr Rościszewski, Kierownik Sprzedaży Rynku Lokomotyw i Wagonów PESA.

 

 

PESA konsekwentnie rozwija platformę GAMA. Poza eksploatowanymi już w Polsce lokomotywami 111Ed, 111E i 111Db wkrótce zaoferujemy klientom dwunapędową lokomotywę 111DE, która będzie przystosowana do pracy pociągowej zarówno pod siecią trakcyjną, jak i na liniach niezelektryfikowanych. Jesienią rozpoczniemy również testy pierwszej polskiej lokomotywy manewrowej z napędem wodorowym. Jej premiera odbędzie się na wrześniowych Targach Trako – zapowiedział Maciej Maciejewski, wiceprezes, Dyrektor Sprzedaży PESA.

 

O PCC Intermodal

PCC Intermodal SA jest wiodącym operatorem intermodalnym w Polsce i Europie Wschodniej.

Spółka zarządza 5 terminalami intermodalnymi, w tym najnowocześniejszym hubem w Polsce centralnej – PCC Kutno Terminal, Terminalem Gliwice w regionie Górnego Śląska, Terminalem Brzeg Dolny na Dolnym Śląsku, Depotem w Kolbuszowej – Podkarpacie oraz hubem transgranicznym we Frankfurcie nad Odrą (DE).

Dodaj komentarz