Raport z Polski Tabor Wydarzenia

Pierwsza usterka nowej Hybrydy Newagu

Usterka generatora wyłączyła na chwilę z użytkowania zachodniopomorską hybrydę – IMPULS 2 typu 36WEh. To pierwsza od debiutu usterka zanotowana w tym pociągu. O sprawie informuje portal naszemiasto.pl.

Fot. Newag

Problemy z generatorem w pociągu relacji Szczecin Główny – Kołobrzeg miały miejsce w poniedziałek 8 lutego, na stacji kolejowej w Gryficach. Skład nie mógł kontynuować jazdy. Z uwagi na trudne warunki atmosferyczne przewoźnik nie mógł uruchomić autobusowej komunikacji zastępczej dla pasażerów. W dalszą podróż ruszyli innym pociągiem.

Hybrydę do stacji początkowej przetransportował spalinowy pociąg SA136-007. Po krótkiej naprawie udało się przywrócić pojazd do eksploatacji.

Nowatorski hybrydowy zespół trakcyjny IMPULS 2 typu 36WEh jest pierwszym polskim pojazdem szynowym, który oprócz silników elektrycznych posiada też silniki spalinowe, które pozwalają na przejazd po odcinkach pozbawionych sieci trakcyjnej. Zastosowanie innowacyjnej technologii w Impulsie sprawia, że funkcjonalność i zakres zastosowania pojazdu przez przewoźników diametralnie wzrasta, a ponadto komfort jazdy pasażerów radykalnie się podnosi.

Zachodniopomorskie: Newag przekazał pierwszy polski pojazd hybrydowy Impuls 2

Dodaj komentarz