global Tabor Wydarzenia

Pierwsze pociągi Desiro DC dotarły do Izraela [ZDJĘCIA]

Pierwsze z 60 nowych pociągów Desiro DC dla Kolei Izraelskich dostarczone zostały do Izraela. Jak informuje Siemens Mobility, transport dotarł zgodnie z planem. Pojazdy rozładowano w porcie Ashdod. – Rozpoczyna się nowa era dla Kolei Izraelskich i ich pasażerów – zaznacza producent.

Fot. Siemens Mobility

Kontrakt na „półpiętrowe” pojazdy podpisany został na początku 2018 r. Całość zamówienia dostarczona ma zostać w ciągu 10 lat od dnia sygnowania dokumentu.

Kontrakt, zawarty między Kolejami Izraelskimi a Siemensem, warty jest ok. 900 mln euro. Po podpisaniu umowy Siemens otrzymał zamówienie na pierwsze 24 pociągi – sześć w konfiguracji 4-wagonowej i osiemnaście w konfiguracji 6-wagonowej. Ponadto, wykonawca gwarantuje 15-letni okres utrzymania 24 pojazdów, budowę warsztatu technicznego w Aszkelonie i dalsze opcje konserwacji.

– To zamówienie jest dla nas istotne pod wieloma względami – mówiła Sabrina Soussan, dyrektor generalna Działu Mobilności Siemens. – Po raz pierwszy w historii naszej firmy będziemy dostarczać kompletne pociągi do Izraela. Również po raz pierwszy sprzedaliśmy nasz innowacyjny Desiro HC poza granicami Niemiec.