Raport z Polski Wydarzenia

Piknik dla dzieci z SOK i Kancelarią Premiera

Po trzech latach przerwy, w ogrodach Kancelarii Prezesa Rady Ministrów zorganizowany został piknik dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka. W wydarzeniu, którego hasło brzmiało „Pobawmy się razem. Dzień Dziecka w KPRM”, wzięli udział funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei.

Fot. Straż Ochrony Kolei
Fot. Straż Ochrony Kolei

Wspólna zabawa była doskonałą okazją do przypomnienia o zasadach bezpiecznego zachowania w obszarze kolejowym. Przedstawiciele mundurowej formacji kolei m.in. przeprowadzili pokaz tresury służbowego psa – „Cerbera” oraz wyposażenia, na co dzień, wykorzystywanego przez SOK.

To nie jedyne atrakcje, tego dnia czekające na dzieci. Poza stoiskiem kampanii „Bezpieczny przejazd”, gdzie poruszana byłą tematyka bezpieczeństwa na kolei, inne służby przygotowały także interesujące prezentacje. Najmłodsi mogli skorzystać z symulatorów jazdy na motocyklach, odbyć warsztaty rękodzieła czy cieszyć się występami artystycznymi. Sporo uwago poświęcono także podstawą udzielania pierwszej pomocy. Wszystko zostało okraszone sporą dawką gier i zabaw edukacyjnych, w których uczestniczyli funkcjonariusze SOK.

To nie jedyne wydarzenie, w którym funkcjonariusze SOK przybliżają dzieciom tematykę bezpieczeństwa na kolei. Podczas wydarzania plenerowego „Bezpiecznie wakacje z Parą Prezydencką” dzieci mogły się dowiedzieć z jakimi zagrożeniami na obszarze kolejowym mogą się spotkać w trakcie nadchodzących ferii letnich.

Dodaj komentarz