Pasażer

PKP Intercity prezentuje zmiany w połączeniach na terenie woj. śląskiego

Od niedzieli 13 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy 2020/2021. O zmianach informuje m.in. PKP Intercity. Jak połączenia przewoźnika zaplanowane zostaną w województwie śląskim?

W nowym rozkładzie jazdy mieszkańcy Katowic zyskają codzienne połączenie z Berlinem. Jadący z Krakowa przez Opole i Wrocław pociąg IC Wawel zapewni dojazd do stolicy Niemiec w ciągu około 6 godzin. To tylko jedno z nowych połączeń między Katowicami a Krakowem. Nowy rozkład przynosi bowiem zwiększenie liczby par pociągów między nimi  z 8 do 19. Lepsze skomunikowanie Śląska z Małopolską będzie możliwe dzięki wykorzystaniu pierwszych efektów dobiegającej końca modernizacji linii E30. Skróci się także czas przejazdu między Katowicami a Krakowem – pociągi będą pokonywać tę trasę w czasie 57-70 minut.

Nowymi składami na tym odcinku będą m.in. IC Piast i TLK Artus, które do Krakowa przez Katowice będą mieć wydłużone dotychczasowe relacje odpowiednio GdyniaWrocław i GdyniaKatowice. Do stolicy Małopolski pojedzie także nowy pociąg TLK Sudety, który zapewni połączenie do południowej części województw opolskiego (Nysa) i dolnośląskiego (Dzierżoniów, Świdnica, Jelenia Góra). Mieszkańcom Katowic dojazd do Krakowa ułatwi również skład IC Ślązak, który do Przemyśla przez Kraków będzie mieć wydłużoną dotychczasową relację PoznańKatowice. Przez Katowice skierowany zostanie także nocny pociąg IC Lwów Express relacji WrocławLwów.