Pasażer

PKP Intercity przywraca kolejne połączenia

PKP Intercity odwiesza kursy kolejnych pociągów. Składy zostały wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa. Przewoźnik będzie systematycznie zwiększał liczbę połączeń przy jednoczesnym prowadzeniu działań mających na celu zapewnienie bezpiecznych podróży.

Zapotrzebowanie na podróżowanie zmieniło się wraz z rozwojem zagrożenia epidemiologicznego i wprowadzonych w związku z tym regulacji w przestrzeni publicznej. Ich stopniowe znoszenie przekłada się na ponowny wzrost potrzeby i chęci przemieszczania się. PKP Intercity jest przygotowane na zapewnienie bezpiecznych przejazdów.

Aby zapewnić bezpieczeństwo podróżnych i stosować się do rządowych obostrzeń, PKP Intercity umożliwia zakup biletów tylko na 50 proc. miejsc siedzących.

– W jednej transakcji można zarezerwować miejsca w obrębie jednego przedziału – tłumaczy Przewoźnik. – Maksymalna liczba miejsc możliwa do zarezerwowania w jednej transakcji i w jednym przedziale zostaje więc ograniczona do 4 miejsc w wagonach z przedziałami ośmioosobowymi i do 3 miejsc w wagonach z przedziałami sześcioosobowymi. Przydzielanie co drugiego miejsca obowiązuje także w wagonach z przestrzenią bezprzedziałową.