Pasażer

PKP Intercity przywraca kolejne połączenia

PKP Intercity odwiesza kursy kolejnych pociągów. Składy zostały wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa. Przewoźnik będzie systematycznie zwiększał liczbę połączeń przy jednoczesnym prowadzeniu działań mających na celu zapewnienie bezpiecznych podróży.

Zapotrzebowanie na podróżowanie zmieniło się wraz z rozwojem zagrożenia epidemiologicznego i wprowadzonych w związku z tym regulacji w przestrzeni publicznej. Ich stopniowe znoszenie przekłada się na ponowny wzrost potrzeby i chęci przemieszczania się. PKP Intercity jest przygotowane na zapewnienie bezpiecznych przejazdów.

Aby zapewnić bezpieczeństwo podróżnych i stosować się do rządowych obostrzeń, PKP Intercity umożliwia zakup biletów tylko na 50 proc. miejsc siedzących.

– W jednej transakcji można zarezerwować miejsca w obrębie jednego przedziału – tłumaczy przewoźnik. – Maksymalna liczba miejsc możliwa do zarezerwowania w jednej transakcji i w jednym przedziale zostaje więc ograniczona do 4 miejsc w wagonach z przedziałami ośmioosobowymi i do 3 miejsc w wagonach z przedziałami sześcioosobowymi. Przydzielanie co drugiego miejsca obowiązuje także w wagonach z przestrzenią bezprzedziałową.

 

We wszystkich pociągach przewoźnika obowiązują jedynie bilety z gwarancją miejsca do siedzenia. W wagonach 2. klasy pociągów jeżdżących na trasie ŁódźWarszawaŁódź bilety jednorazowe są teraz wystawiane ze wskazaniem miejsca do siedzenia.

Analiza frekwencji

PKP Intercity w dalszym ciągu monitoruje frekwencję w pociągach. Na stacjach, gdzie jest ona największa, obecni są pracownicy PKP Intercity i Straży Ochrony Kolei, którzy czuwają nad bezpieczeństwem i sprawnością podróży. Monitorują także zapełnienie pociągów, wykonując jednocześnie czynności kontrolne, wspomagając drużyny konduktorskie.

– Te działania pozwalają na reakcję, gdy spodziewana jest większa liczba podróżnych – dodaje przewoźnik. – W takich sytuacjach składy mogą być wzmacniane dodatkowymi wagonami, umożliwiając tym samym zajmowanie miejsc z zachowaniem odstępów pomiędzy podróżnymi.

 

Aby umożliwić bezpieczną podróż jak największej liczbie osób zainteresowanych danym połączeniem, PKP Intercity apeluje o kupowania biletów z wyprzedzeniem oraz pobierania rezerwacji miejsc do biletów okresowych. Dzięki temu przewoźnik będzie mógł efektywnie dostosowywać ofertę do obecnego zapotrzebowania.

PKP Intercity zachęca także do kupowania biletów przez kanały zdalne, m.in. przez stronę internetową intercity.pl czy aplikację mobilną IC Mobile Navigator, co pozwala dodatkowo ograniczyć kontakt z innymi osobami.

Częstsze dezynfekowanie i czyszczenie pociągów

W ostatnich tygodniach PKP Intercity zwiększyło częstotliwość dezynfekowania i czyszczenia składów. Na warszawskiej Olszynce Grochowskiej, stacji postojowej, z której wyprawianych jest najwięcej pociągów przewoźnika, dezynfekowane są kluczowe miejsca i elementy wyposażenia wagonów, z którymi podróżny ma bezpośredni kontakt, m.in. klamki, poręcze, uchwyty, przyciski sterowania drzwiami, czy toalety.

Troska o innych

Przewoźnik przypomina pasażerom o konieczności stosowania się do ogólnie obowiązujących zasad, których przestrzeganie przyczynia się do zdrowia i bezpieczeństwa innych,
tj. zasłanianie ust i nos, zachowywanie bezpiecznej odległości, częste mycie rąk.

Dodaj komentarz