Pasażer

PKP Intercity z rekordową frekwencją! Spółka coraz bliżej zakładanego wyniku rocznego

Pociągami PKP Intercity od stycznia do października 2023 r. podróżowało 56,5 mln pasażerów. W porównaniu do analogicznego okresu roku 2022 to wzrost o niemal 16 proc. (+7,7 mln osób).

PKP Intercity bije rekord popularności, co pokazują minione miesiące. Porównując do lat ubiegłych, każdy kolejny jest najlepszy w historii spółki. Październik 2023 r. to wynik 5,8 mln osób, co sprawia, że jest lepszy niż październik 2022 r., kiedy podróże wybrało 5,2 mln pasażerów. Po wskazanym okresie widać, że rok 2023 zakończy się rekordową liczbą, szacowaną na poziomie 67 mln osób. Najlepszy dotychczas wynik, jaki spółka osiągnęła w skali 12 miesięcy, to 59 mln osób w 2022 roku. Przekroczenie bariery 60 mln osób niebawem stanie się faktem.

– Tegoroczna dynamika wzrostu liczby pasażerów bardzo nas cieszy. Niedawno zaktualizowaliśmy nasze plany przewozowe i spodziewamy się, że przewieziemy w 2023 roku 67 mln pasażerów, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w 2015 roku. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wieloletnia realizacja naszej strategii taborowej, postawienie na zdalne kanały sprzedaży, otwarcie się na sprzedaż za pośrednictwem platform i aplikacji partnerów w ramach ujednoliconych warunków handlowych, czy uporządkowanie oferty przewoźnika. Dziś możemy śmiało powiedzieć, że kierunek rozwoju PKP Intercity jest jasno wskazany a strategia rozwoju, którą realizujemy, jest odpowiedzią na współczesne potrzeby pasażerów  – powiedział Tomasz Gontarz, wiceprezes zarządu PKP Intercity S.A.

Podróże z PKP Intercity we Wszystkich Świętych

W czasie przedłużonego weekendu i Wszystkich Świętych od 27 października do 2 listopada br. z usług PKP Intercity skorzystało 1,2 mln pasażerów. Narodowy przewoźnik stale monitoruje zapotrzebowanie w swoich składach, dlatego w tym okresie wzmocnił 248 pociągów 342 wagonami, dodatkowo 31 października i 1 listopada dwa składy zespolone ED-74 pojechały w podwójnej trakcji zapewniając dwa razy więcej miejsc siedzących. Polacy na groby swoich bliskich wybierają się również w weekend po Wszystkich Świętych, dlatego od 3 do 5 listopada przewoźnik zaplanował wzmocnienia 75 wagonami 61 składów.

Dodaj komentarz