Inwestycje Raport z Polski

PKP PLK buduje nad linią Warszawa – Radom wiadukt kolejowy

Nad linią Warszawa – Radom powstaje nowy wiadukt kolejowy. Bezkolizyjne skrzyżowanie w ciągu ul. Grójeckiej w Warce poprawi bezpieczeństwo w ruchu i usprawni komunikację drogową w mieście.

Pociąg PKP Intercity pod nowym wiaduktem w Warce (fot. Karol Jakubowski / PKP PLK)
Pociąg PKP Intercity pod nowym wiaduktem w Warce (fot. Karol Jakubowski / PKP PLK)]

Nowa przeprawa ma gotową główną konstrukcję betonową. Aktualnie wykonawca układa na przyczółkach płyty, a na nich wyleje warstwę nawierzchni betonowej. W ramach inwestycji zbuduje drogi dojazdowe do wiaduktu, zaś na ul. Grójeckiej – dwa ronda.

Inwestycja powstaje między stacją Warka a przystankiem Warka Miasto. Zastąpi obecny przejazd kolejowo-drogowy, zwiększając bezpieczeństwo w ruchu pociągów, a także samochodów.

Obiekt o szerokości 13 m będzie miał po jednym pasie ruchu w każdą stronę. Przewidziano ciągi pieszo-rowerowe. Na nowym obiekcie, a także przebudowanych drogach dojazdowych wykonawca zamontuje oświetlenie LED.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. realizują prace w ramach projektu POIiŚ 5.1-3 pn. „Modernizacja linii kolejowej nr 8, odcinek Warszawa Okęcie – Radom (LOT A, B, F)” Faza II.

W marcu br. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oddały do użytku nowy przystanek Warka Miasto w centrum miejscowości, między ul. Lotników i Nowakowskiego.

W Radomiu powstanie nowy przystanek kolejowy

Dwa jednokrawędziowe perony o długości 200 metrów wykonawca dostosował do potrzeb osób o ograniczonych możliwościach poruszania się. Perony są oświetlone i wyposażone w wiaty i ławki. Czytelne oznakowanie i gabloty z informacjami ułatwiają podróże. Obok przystanku zamontowano stojaki rowerowe. Dojście na nowy przystanek zapewnione jest od strony miasta, a także schodami i windami z wiaduktu w ciągu drogi wojewódzkiej 731. To kolejny nowy przystanek wybudowany w ramach inwestycji PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. na linii z Radomia do Warszawy, który zwiększył dostęp do kolei dla mieszkańców woj. mazowieckiego.

Dodaj komentarz