Inwestycje

PKP PLK modernizują linie kolejowe i przystanki na Mazowszu

 

Fot. Szymon Grochowski / PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe nie zwalniają tempa inwestycji realizowanych na Mazowszu. Modernizacje prowadzone w ramach Krajowego Programu Kolejowego zapewniły sprawniejsze i bardziej dostępne podróże na linii grodziskiej i obwodowej. W realizacji są kolejne projekty z Warszawy do Radomia oraz Lublina.

W ramach inwestycji PKP PLK poprawiło dostępność do kolei na linii Grodzisk MazowieckiWarszawa. Zmodernizowane zostały przystanki: Milanówek, Brwinów, Ursus, Piastów, Włochy oraz stacja Pruszków. Zainstalowano  na nich nowy system informacji dla pasażerów. Lepszy dojazd do stolicy umożliwia także przystanek Parzniew.

Dzięki modernizacji linii obwodowej oraz dwóm nowym przystankom – Warszawa Koło i Warszawa Powązki – pasażerowie sprawniej mogą poruszać się w aglomeracji warszawskiej.

Sprawną komunikację wspiera takżę węzeł komunikacyjny na warszawskim Młynowie, który połączył m.in. kolej i metro. Zmieniła się też linia WarszawaRadom.

Roboty prowadzone są na około 70 km odcinku od Czachówka do Radomia. Efektem prac będą szybsze podróże nawet w około 60 minut z Radomia do Warszawy. Większe możliwości zyskali pasażerowie kolei na linii WarszawaBiałystok po pracach na trasie do Czyżewa.

Obecnie Polskie Linie Kolejowe przygotowują się do modernizacji odcinka Warszawa Wschodnia – Warszawa Wawer. Na linii powstanie nowy przystanek Warszawa Wiatraczna. Zmiany zajdą także na trasie Warszawa Wawer – Otwocko. A jeszcze w tym roku ruszą prace na stacji Warszawa Zachodnia. Przygotowywana jest modernizacja linii średnicowej. Ustalenia z przedstawicielami organizacji i środowisk pozwalają wybrać optymalne rozwiązania.

W ramach dofinansowana z RPO, na Mazowszu realizowane będą trzy istotne inwestyje kolejowe:

  • modernizacja trasy Wieliszew – Zegrze, o której pisaliśmy poniżej:

Z Warszawy nad Zalew Zegrzyński. Po 25 latach rusza modernizacja linii kolejowej do Zegrza

Czy inwestycje kolejowe na Mazowszu zostaną przełożone?

Dodaj komentarz