Inwestycje

Czy inwestycje kolejowe na Mazowszu zostaną przełożone?

Fot. PKP PLK

PKP Polskie Linie Kolejowe zajęły stanowisko w sprawie wypowiedzi marszałka województwa mazowieckiego ws. przesunięcia w czasie realizacji dwóch inwestycji kolejowych na Mazowszu. Pozyskane w ten sposób środki mają być przeznaczone na walkę z koronawirusem. Jak informuje TVN Warszawa, kolejarze są oburzeni.

Marszałek chce przesunąć w czasie modernizację linii kolejowej Chorzele – Ostrołęka oraz budowę łącznika ze stacji Modlin do lotniska. O planach poinformował na konferencji prasowej, podkreślając, że rozmowy w tej sprawie trwały już wcześniej.

W uzasadnieniu swojej decyzji marszałek Adam Struzik podkreślał, że wspomniane inwestycje realizowane są bardzo powoli.

– Wszystkie te projekty się ślimaczą, a obecne działania polegają wyłącznie na wykupie materiałów – mówił w trakcie konferencji.

 

Jak podkreślił przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, środki z przesunięcia inwestycji trafią na rzecz walki z pandemią.

– Nie oznacza to, że się wycofujemy ze wspomnianych inwestycji – zaznaczył Struzik.- Ważniejsze jest jednak kupowanie respiratorów i środków ochrony osobistej niż gromadzenie tłucznia na budowę linii kolejowej, czy kupowanie podkładów. To działanie racjonalne.

 

Stanowisko w sprawie zajęły PKP Polskie Linie Kolejowe.

– PKP PLK S.A. są zdeterminowane, by realizować projekt „Modernizacja linii kolejowej nr 35 Ostrołęka – Chorzele” do 2023 r. – czytamy w oświadczeniu. – Nie ma zagrożenia dla jego realizacji. O postępie prac na bieżąco informowany był Marszałek Województwa Mazowieckiego.

 

Jak podkreślają przedstawiciele PLK, „nieprawdą jest, że prace na linii Ostrołęka – Chorzele nie zostały rozpoczęte. Nieprawdą jest, że środki unijne przeznaczone na realizację projektu „Modernizacja linii kolejowej nr 35 Ostrołęka – Chorzele” mogą być niewykorzystane.

Czytaj dalej >