Inwestycje Wydarzenia

PKP PLK usprawni podróże do małopolskich miejscowości turystycznych

Lepszą jakość podróży do małopolskich miejscowości turystycznych zapewnią prace torowe PKP Polskich Linii Kolejowych S.A. Inwestycja w kwocie ponad 17 mln zł netto, finansowana z budżetu państwa, ma zwiększyć bezpieczeństwo oraz komfort podróży na trasie Tarnów – Muszyna.

Fot. Krzysztof Dzidek / PKP PLK

Prace obejmują wymianę torów między miejscowościami Stróże – Grybów, w związku z czym pasażerowie szybciej i bezpieczniej dojadą do celu. Planowana jest również modernizacja 7 przejazdów kolejowo-drogowych w miejscowościach Stróże, Biała Wyżna oraz Grybów. Wprowadzone zostaną nowe i dodatkowe zabezpieczenia na pięciu przejazdach w Białej Wyżnej i Grybowie. Zwiększą one poziom bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego.

Roboty na jednym z dwóch torów rozpoczęły się w listopadzie. Wykonawca zabezpieczył drugi tor, by nie utrudnić prowadzenia ruchu kolejowego. Kompleksową wymianę szyn poprzedzają prace m. in. nad oczyszczeniem tłucznia, regulacją toru, odwodnieniem oraz wzmocnieniem podtorza. Wszystkie czynności są wykonywane przy użyciu specjalistycznych maszyn, takich jak podbijarki, koparki, suwnice oraz oczyszczarki z zestawem wagonów. Już w tym miesiącu pociągi będą kursowały nowym torem ze Stróż do Grybowa. Roboty przy drugim torze będą obejmowały dalszą wymianę szyn i podkładów. Prace obejmą także działania w zakresie poprawy przejazdów kolejowo-drogowych.