Inwestycje Wydarzenia

PKP PLK zmieniają linię Tarnowskie Góry – Zawiercie [ZDJĘCIA]

PKP Polskie Linie Kolejowe prowadzą inwestycję, która zapewni dojazd koleją do portu lotniczego „Katowice Airport”. Prace za ponad 660 mln zł współfinansowane są z funduszy unijnych POIiŚ.

Fot. Szymon Grochowski / PKP PLK

Na linii Tarnowskie Góry – Zawiercie rozpoczęła się budowa wiaduktu i przejścia podziemnego. Realizowane są także prace przy peronach, mostach i torach. Wykonawca buduje także nową stację Pyrzowice Lotnisko. Efektem prac będzie możliwość dojazdu do pociągiem do portu lotniczego w Katowicach.

– Kluczowym elementem inwestycji jest budowa nowej stacji Pyrzowice Lotnisko w sąsiedztwie portu lotniczego „Katowice Airport” – informują PKP Polskie Linie Kolejowe. – Powstaje tam przejście podziemne, którym podróżni bezpiecznie dostaną się na nowo budowane perony. Widoczna jest już część konstrukcji nowego obiektu, a także ściany peronowe. Wcześniej zdemontowano stare tory i przygotowano teren pod nowe.

 

W ramach prac między Tarnowskimi Górami a Pyrzowicami demontowane są tory, przebudowywana jest również łącznica kolejowa Miasteczko Śląskie – Gosek. W ramach inwestycji nad autostradą A1 powstanie wiadukt kolejowy.

– Rozebrano już nasyp po obu stronach obiektu – czytamy na stronie PLK. – Zakończenie budowy wiaduktu planowane jest na III kwartał 2022 roku. Budowany jest też wiadukt kolejowy w Miasteczku Śląskim nad drogą DW 908.