Raport z Polski Wydarzenia

PKP S.A. pod nadzorem Ministerstwa Infrastruktury

Polskie Koleje Państwowe S.A. są już pod nadzorem Ministerstwa Infrastruktury. Decyzję w tej sprawie wydał Premier Donald Tusk, rozporządzeniem Rady Ministrów. Wcześniej PKP S.A. nadzorowane było przez Ministerstwo Aktywów Państwowych.

Siedziba Polskich Linii Kolejowych (PKP S.A.) w Warszawie
Siedziba Polskich Kolei Państwowych (PKP S.A.) w Warszawie

Uprawnienia do praw z akcji i udziałów w PKP S.A. ma obecnie minister właściwy do spraw transportu w Ministerstwie Infrastruktury. Posiadanie nadzoru właścicielskiego nad PKP S.A. i Grupą PKP ułatwi m.in. współpracę między Ministerstwem a Spółką w zakresie spraw obronnych.

Jak udało się nam ustalić, na czwartek 21 marca zaplanowano Walne Zgromadzenie w PKP S.A. To zaś może wiązać się z odwołaniem dotychczasowego Zarządu Spółki i powołaniem nowego. Tak bowiem stało się kilka tygodni temu w trakcie Walnego Zgromadzenia spółki PKP Polskie Linie Kolejowe, o czym pisaliśmy poniżej.

Zarząd PKP Polskich Linii Kolejowych odwołany

W kuluarach mówi się o dwóch kandydatach, którzy mogą objąć funkcję Prezesa PKP S.A: Alan Beroud, obecny prezes SKM  w Warszawie i Wojciech Balczun – były prezes PKP Cargo. W naszych nieoficjalnych informacjach pojawia się także nazwisko Jakuba Karnowskiego,  wykładowcy SGH, członka rad nadzorczych ukraińskich kolei i poczty, byłego prezesa PKP.

Dodaj komentarz