Na terenie województwa podlaskiego aktualnie realizowanym programem inwestycyjnym objętych jest 14 dworców kolejowych. Kompleksowa przebudowa dziewięciu z nich już się zakończyła. Pasażerowie korzystają ze zmodernizowanych dworców: Białystok, Kuźnica Białostocka, Jabłoń Kościelna, Siemiatycze i Szepietowo. PKP S.A. oddały do użytku także wybudowane od postaw nowoczesne dworce systemowe. Powstały one na stacjach: Bielsk Podlaski, Czeremcha, Wasilków, Racibory. PKP S.A. prowadzą także prace budowlane związane z rewitalizacją dworca w Czyżewie. Kolejne cztery inwestycje w tym województwie są na etapie projektowania. W ramach kontynuacji Programu Inwestycji Dworcowych 2024-2030 poddano analizom 13 lokalizacji. Oprócz dworców w Grajewie i Augustowie na liście projektów znalazły się m.in. dworce w Knyszynie i Mońkach.
Powiązane artykuły
Stan zagrożenia epidemicznego będzie odwołany. Co z ważnością licencji maszynisty?
Ważność licencji maszynisty od 1 lipca nie będzie przedłużana na podstawie ustawy o COVID-19 – poinformował Urząd Transportu Kolejowego. Ma to związek z decyzją Ministra Zdrowia o odwołanie stanu zagrożenia epidemicznego, który wprowadzony został w Polsce w związku z pandemią koronawirusa. Wniosek o przedłużenie licencji maszynisty należy złożyć na 30 dni przed upływem terminu jej […]
Pod wpływem środków odurzających opiekowała się poszukiwanym chłopcem. Zatrzymali ją funkcjonariusze SOK
Funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei zatrzymali kobietę, pod której opieką był 9-letni chłopiec, zarejestrowany jako osoba poszukiwana w Systemie Informacyjny Schengen. Do sytuacji doszło na dworcu kolejowym w Opolu. Niecodzienna sytuacja miała miejsce we wtorek 20 kwietnia o godz. 14.15. Dyspozytor POLREGIO zgłosił do komendanta zmiany Komendy Regionalnej SOK w Opolu, że na peronie nr 4 […]
„Czas na… Kolej” – za nami ogólnopolski turniej wiedzy kolejowej
Turniej został objęty Honorowym Patronatem Prezesa UTK dra inż. Ignacego Góry. Post Views: 2 011




