Raport z Polski Tramwaje Wydarzenia

Pobili kontrolera biletów. Szuka ich policja [FILM]

Pobili kontrolera biletów na przystanku tramwajowym i oddalili się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Policja szuka sprawców, publikując w internecie ich wizerunek.

Do zdarzenia doszło 7 listopada 2022 r., w godzinach popołudniowych, na przystanku tramwajowym „Politechnika” przy ul. Pawiej w Krakowie. Trzech mężczyzn szarpało kontrolera biletów i biło go kulą ortopedyczną w głowę.

Pobicie miało związek z wykonywaniem przez niego obowiązków służbowych. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń głowy – informuje Małopolska Policja.

 

Nadzór nad dochodzeniem Komisariatu Policji I w Krakowie prowadzi Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście – Zachód. Funkcjonariusze w trakcie śledztwa zabezpieczyli fotografię, na której znajduje się wizerunek sprawców przestępstwa. Mundurowi udostępnili w mediach społecznościowych film, mogący pomóc w ujęciu sprawców.

  • Mężczyzna nr 1 ubrany w charakterystyczną czerwoną czapeczkę oraz czarną kurtkę, posiada zarost (brodę);
  • Mężczyzna nr 2 ubrany w szarą bluzę, ciemne spodnie, ma ciemne, krótkie włosy;

Informacje w tej sprawie należy kierować do Komisariatu Policji I w Krakowie pod 47 83 52 914 lub mailowo na adres: kp1@krakow.policja.gov.pl

Policjanci zapewniają anonimowość osobom informującym.

MPK Kraków i Policja we wspólnej inicjatywie

MPK SA w Krakowie i krakowska Policja zacieśniają współpracę w zakresie wykorzystania monitoringu w pojazdach.

Krakowska Policja i Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA w Krakowie zacieśniają współpracę m.in. w zakresie wykorzystania nagrań z autobusów i tramwajów. Porozumienie w tej sprawie zostało podpisane w poniedziałek, 19 grudnia przez Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie – inspektora Zbigniewa Nowaka oraz przedstawicieli zarządu MPK S.A. w Krakowie – Rafała Świerczyńskiego, prezesa zarządu oraz Grzegorza Dyrkacza, wiceprezesa zarządu.

– Podpisany dokument to efekt dotychczasowych doświadczeń i wypracowanych rozwiązań w zakresie współpracy krakowskiego przewoźnika z Policją. Aby poprawić i przyspieszyć wykorzystanie nagrań z tramwajów i autobusów została stworzona specjalna dedykowana platforma informatyczna, z której mogą korzystać nie tylko policjanci w Krakowie, ale również funkcjonariusze komisariatów podległych Komendzie Powiatowej Policji w Krakowie oraz Komendzie Powiatowej Policji w Wieliczce – podkreślał Rafał Świerczyński, prezes zarządu MPK SA w Krakowie.

 

Przeczytaj więcej:

MPK Kraków i krakowska Policja zacieśniają współpracę

Dodaj komentarz