Pasażer Wydarzenia

“Pociąg do Życia” – SKM Warszawa zaprasza na wyjątkowy przejazd

 – Ratowaliśmy życie naszej koleżance z SKM w pociągu stojącym na bocznicy, teraz czas wyjść między pasażerów i pasażerki, których zaprosimy na szkolenie z pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora. Pociąg do Zegrza zamieni się w Pociąg do Życia  – zapowiada Beata Kurek, dyrektorka Biura Komunikacji SKM Warszawa.

Szybka Kolej Miejska w Warszawie stawia na edukację. W trakcie kolejnego „Czwartku z SKM”, na pokładzie pędzącego pociągu, zaprezentuje podstawy skutecznej akcji ratunkowej. Przyglądać się jej będzie można 10 sierpnia.

– Ruszamy na linii S4 o godz. 9:57 z przystanku Warszawa-Młynów w stronę Zegrza Południowego – informuje Beata Kurek. – Na pokładzie pędzącego pociągu zademonstrujemy podstawy skutecznej akcji ratunkowej. Podobnie będzie tego samego dnia, podczas powrotu z Zegrza Płd. (wyjazd o godz. 11:24 w kierunku Piaseczna). Dla wszystkich podróżnych zainteresowanych szkoleniem będziemy mieli bezpłatne SKM-owe gadżety.

 

Przypomnijmy: podczas niedawnego zwiedzania bocznicy SKM zaskoczyliśmy zwiedzających, gdy na pokładzie nowoczesnego Impulsu 2 doszło do zasłabnięcia pracownicy SKM. Konieczne okazało się użycie defibrylatora AED, rozcięcie stanika i odsłonięcie piersi poszkodowanej. Akcja była jednak przez nas zaplanowana, a „poszkodowana „po prostu bardzo realistycznie odegrała swoją rolę.

– Pokazaliśmy, że należy przełamać wstyd, aby uratować życie kobiecie. Film z akcji miał 1,5 mln zasięgu w social mediach. To znak, że ludzie chcą się uczyć, aby móc pomagać innym. Idziemy więc za ciosem – podkreśla dyrektorka Kurek.

Dodaj komentarz