Raport z Polski Wydarzenia

Pociąg kontra samolot. Czy szybkie nocne połączenia kolejowe mają szansę na powodzenie?

Pociąg jest jednym z najlepszych sposobów, aby poznawać europejskie miasta. Szybkie nocne połączenia kolejowe to oferta dla tych, którzy nie lubią tracić czasu. Zajmując miejsce w wagonie, w komfortowych warunkach, wypoczywają i płynnie zmieniają swoją lokalizację na mapie. Jak może wyglądać sieć takich pociągów i kiedy dotrze do Polski – to pytanie, na które będziemy szukali odpowiedzi na konferencji zaplanowanej na 23 września podczas targów TRAKO2021.

Europejski Rok Kolei to wspólna kampania państw Unii Europejskiej, promująca rozwój transportu szynowego. Jednym z merytorycznych wydarzeń programowych tej inicjatywy jest międzynarodowa konferencja „Nocne Podróże po Europie – renesans kolejowych połączeń międzynarodowych, która odbędzie się trzeciego dnia targów TRAKO w Gdańsku. Co istotne spotkanie to nie jest adresowane wyłącznie do branży kolejowej. Ma zwrócić szerszą uwagę na znaczny, niewykorzystany potencjał współpracy transportu  szynowego z sektorem turystycznym.

– Nocne połączenia kolejowe to świetne uzupełnienie oferty turystycznej poszczególnych miast. Korzystając z pociągu możemy nie tylko odpocząć i nabrać sił przed kolejną porcją wrażeń, ale także szybko i bezpiecznie zmienić miejsce pobytu – podkreśla dr Jakub Majewski, Prezes Fundacji ProKolej. –Podczas naszej konferencji chcielibyśmy pokazać praktyczne doświadczenia i przykładu jak funkcjonuje kolej w regionach atrakcyjnych turystycznie”.

 

Czytaj dalej >