Pasażer

Pociągi okazjonalne, czyli ukłon do pasażerów

Jak przy obecnej konkurencji na rynku kolejowych przewozów pasażerskich przewoźnik ma zdobyć zaufanie i sympatię pasażerów? W jaki sposób pozyskiwać nowych podróżnych?

Łódzka Kolej Aglomeracyjna postanowiła dołączyć do swoich produktów możliwość czarterowania pociągów dla osób, które chciałyby dotrze koleją na imprezy kulturalne, sportowe, a nawet uroczystości kościelne. Tabor dobrej jakości, a także atrakcyjna oferta taryfowa przewoźnika są dziś standardem wśród przewoźników. Ogłaszane cyklicznie promocje i zniżki nie są niczym innowacyjnym. Łódzka Kolej Aglomeracyjna, choć ma komfortowe i bezpieczne pociągi, i plasuje się w pierwszej dziesiątce najbardziej punktualnych polskich przewoźników, postanowiła sięgnąć po inne narzędzie – zaczęła dowozić zorganizowane grupy pasażerów do miejsc, w które chcieli dotrzeć. Podróże te nie miały jednak nic wspólnego z rozkładem jazdy pociągów. Zostały zrealizowane, jako przejazdy okazjonalne. Już po pierwszej imprezie nie było wątpliwości, że spółka obrała słuszny kierunek. Pociąg do „Kordiana” 9 kwietnia 2016 tuż po godzinie 15.00 Dworzec Łódź Widzew był wypełniony ludźmi.

Właściciele sklepików i punktów gastronomicznych zacierali ręce. Nigdy wcześniej o tej porze w soboty nie mieli takich utargów. Ponad trzystu teatromanów w drodze na przedstawienie chciało zaopatrzyć się w kawę, wodę, drobne przekąski, gazety. Mimo niesprzyjającej pogody byli w znakomitych nastrojach. Na peronie oczekiwały już na nich 3 pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej, którymi mieli dojechać do Warszawy na spektakl pt. „Kordian” w Teatrze Narodowym. Sztukę wystawiano w ramach XXII edycji niezwykle popularnego Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych. Cena przejazdu festiwalowym pociągiem Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Łódź – Widzew- Warszawa Centralna i powrót oraz przejazd w obie strony autokarem z Dworca Centralnego do Teatru Narodowego – zawarte były w cenie biletu na spektakl.