Aktualności

Podczepili się wagonu. Tak przejechali kilkaset metrów

Dwóch nastolatków podczepiło się do wagonu pociągu towarowego relacji Kłodzko Główne – Słupsk. Niebezpieczna sytuacja miała miejsce na szlaku kolejowym Nosówko-Koszalin. 

Podczepili się wagonu. Zatrzymali ich funkcjonariusze SOK (Fot. Straż Ochrony Kolei)
Podczepili się wagonu. Zatrzymali ich funkcjonariusze SOK (Fot. Straż Ochrony Kolei)

15 i 17-latek przyczepili się do wagonu na stacji w Nosówku. Po chwili przyłapał ich pracownik PKP Cargo, który natychmiast zaalarmował dyżurnego ruchu, a ten funkcjonariuszy Straży ochrony Kolei. Po przejechaniu zaledwie kilkuset metrów sprawcy zeskoczyli z wagonu i zbiegli do pobliskiego lasu.

Poinformowani funkcjonariusze SOK zostali skierowani na miejsce i ujęli dwóch młodych mężczyzn, którzy pasowali do rysopisu, podanego przez zgłaszającego pracownika. Nastolatkowie przyznali się do popełnionego czynu. Tłumaczyli, że w ten sposób planowali dojechać pociągiem do Koszalina. 

Po sprawdzeniu w policyjnym systemie okazało się, że są oni poszukiwani przez Policje za oddalenie się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Podborsku. Nastolatkowie zostali przekazani funkcjonariuszom z II Komisariatu Policji w Koszalinie. Od tego momentu policja prowadzi dalsze czynności w tej sprawie. 

Nastolatkowie poniosą konsekwencje związane ze stworzeniem zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu kolejowym oraz ucieczkę z ośrodka wychowawczego.

Dodaj komentarz