Inwestycje Pasażer Raport z Polski Wydarzenia

Podziemne przejście połączyło stację Chojnice z dworcem autobusowym

Podróżni korzystający ze stacji Chojnice mogą w szybki i bezpieczny sposób dostać się podziemnym przejściem do dworca autobusowego. To efekt prac PKP Polskich Linii Kolejowych za prawie 14,5 mln zł.

Podziemne przejście połączyło stację Chojnice z dworcem autobusowym
Fot. Przemysław Zieliński / PKP PLK

Wydłużone przejście podziemne prowadzi podróżnych w stronę miejskiego dworca autobusowego, zlokalizowanego przy ul. Nad Dworcem. W dobudowanej części przejścia zamontowano nowe, energooszczędne oświetlenie LED, a okładziny ścian i posadzki nawiązują do historycznego wyglądu starszej części tunelu. Przy wyjściu z przejścia zainstalowana została nowa winda, ułatwiająca podróże osobom o ograniczonych możliwościach poruszania się.

PKP Polskie Linie Kolejowe zainstalowały również drugą windę, która pozwoli dotrzeć na perony nr 2 i 3, poprawiając dostęp do kolei dla podróżnych udających się w kierunku Starogardu Gdańskiego, Tczewa i Gdańska. Konstrukcja wiaty nad wyjściem z windy nawiązuje stylistycznie do zabytkowych wiat na stacji Chojnice.

Prace zrealizowano w ramach projektu pn. „Utworzenie transportowych węzłów integrujących wraz ze ścieżkami pieszo-rowerowymi i rozwojem sieci publicznego transportu zbiorowego na terenie Chojnicko-Człuchowskiego Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego” za kwotę 14 405 000 zł netto. Dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020 wynosi 85 proc.

Prace na stacji PKP Poznań Główny przekroczyły półmetek [ZDJĘCIA]

Dodaj komentarz