Pasażer Polregio

Polregio przedłuża ważność Biletu turystycznego

POLREGIO w majówkę rozszerzy możliwość korzystania z Biletu turystycznego i Mini biletu turystycznego. Wydłużenie terminu ważności biletów będzie obowiązywała w całym kraju, z wyjątkiem województwa pomorskiego.

POLREGIO wydłuża czas ważności Biletu turystycznego (fot. POLREGIO)
POLREGIO wydłuża czas ważności Biletu turystycznego (fot. POLREGIO)

W ramach tzw. długiego majowego weekendu POLREGIO zwiększa atrakcyjność turystycznych biletów. Ważne będą one od piątku 28 kwietnia, od godz. 18.00 do czwartku 4 maja, do godz. 6.00.

– Wydłużenie terminu ważności ww. biletów ma na celu umożliwienie podróżnym korzystanie z przejazdów pociągami REGIO na podstawie jednego biletu bez przerwy, która miałaby miejsce w dniu 2 maja br. w godzinach 6:00-18:00 – informuje przewoźnik.

 

Wydłużenie terminu ważności ww. biletów będzie obowiązywało w całym kraju, z wyjątkiem województwa pomorskiego (ograniczonego stacjami: Bukowo Człuchowskie, Czarne, Gardeja, Prabuty, Silno, Słosinko, Smętowo, Stare Pole, Sycewice, a także Szlachta) na którego obszarze podróżni będą zobowiązani do korzystania z oferty na standardowych zasadach określonych w TPR.

Bilet turystyczny – korzyści

Bilety uprawniają do wielokrotnych przejazdów od godziny 18:00 w dniu roboczym poprzedzającym bezpośrednio następujące po sobie dni wolne od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po tych dniach.

– Niewątpliwym plusem jest możliwość korzystania z oferty w tzw. „długie weekendy”, wtedy ważność biletu może zostać rozszerzona również na dzień roboczy sąsiadujący bezpośrednio z weekendem – informuje POLREGIO. – Każdorazowo informujemy o wszelkich zmianach, związanych z zasadami funkcjonowania oferty .

 

Na bilecie należy wpisać imię i nazwisko oraz posiadać dokument stwierdzający tożsamość. Dane Podróżnego potwierdzać można również przy użyciu aplikacji mobilnej mObywatel.

Bilet mini turystyczny można również kupić online:

Posiadacze biletów weekendowych mogą podróżować na wybranych odcinkach linii kolejowych poza granicami Polski. Szczegółowe wykazy tych odcinków znajdują się w zakładkach z ofertami międzynarodowymi w komunikacji z Republiką Czeską, a także z Niemcami.

Bilet turystyczny oraz mini bilet turystyczny nie uprawnia do przejazdów w pociągach rodzaju interREGIO (IR) i superREGIO (sR).

Dodaj komentarz