Polregio Wydarzenia

Polregio: Wybierając się w podróż postaw na pociąg

Polska, podobnie jak cała Unia Europejska, walczy z zanieczyszczeniami powietrza wynikającymi z emisji spalin. Dzięki kolejowemu transportowi regionalnemu duże aglomeracje mają szansę znacznie ograniczyć korki, co z kolei przekłada się na niższą emisję smogu z transportu drogowego. Od 13 grudnia 2020 roku obowiązuje nowy, roczny rozkład jazdy pociągów POLREGIO. Krótsze czasy podróży na wielu trasach obok niższych kosztów to kolejny argument, który powinien skłonić część kierowców do rozważenia alternatywnego i bardziej ekologicznego środka transportu.

Fot. Dominik Lebda

Pociąg zamiast samochodu

Zrównoważony rozwój aglomeracji miejskich, w których zamieszkuje obecnie połowa ludności świata, a według danych ONZ w 2050 roku będzie w nich żyło ponad 2/3 mieszkańców naszej planety, jest jednym z priorytetowych zadań stojących przed ludzkością. Problem smogu w naszym kraju dotyczy w szczególności dużych miast, do których dojeżdżają samochodami mieszkańcy pobliskich miejscowości. POLREGIO, największy przewoźnik pasażerski w kraju, stara się o to, by stworzyć dogodne warunki dla pasażerów kolei w całej Polsce, stając się w dużych aglomeracjach miejskich pierwszym wyborem dla podróżnych dojeżdżających do pracy czy szkoły.

Wprowadzony w połowie grudnia 2020 roku nowy rozkład jazdy pozwolił przyspieszyć podróż na zmodernizowanych trasach między duży miastami wojewódzkimi takimi, jak np. KrakówKatowice (1h 10 min). Z kolei już od kilku sezonów pasażerowie korzystać mogą z atrakcyjnych czasowo połączeń POLREGIO, będących alternatywą dla transportu samochodowego pomiędzy miastami, np. WarszawaŁódź (1h 34 min), WrocławOpole (1h 14 min) czy RzeszówPrzemyśl (1h 03 min).

Transport kolejowy jest nie tylko przyjazny dla środowiska, bezpieczny i energooszczędny – jest on również jedynym rodzajem transportu, który od 1990 roku niemal stale obniża poziom emisji CO2, jednocześnie odnotowując wzrost przewozów. Podejmujemy konkretne działania, aby stale poprawiać ofertę komunikacyjną w kraju. Poprzez skrócenie czasu podróży oraz zwiększenie częstotliwości połączeń, a także systematyczne podnoszenie jakości taboru, chcemy również zachęcić kierowców w całej Polsce do wybrania pociągu zamiast samochodu – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.

 

Oprócz atrakcyjnej oferty połączeń kolejowych, przewoźnik posiada także niezwykle rozbudowaną ofertę zintegrowaną z transportem miejskim największych miast w Polsce. Dzięki niej możliwe jest podróżowanie w określonym czasie autobusami i tramwajami komunikacji miejskiej, np. w ramach jednego aglomeracyjnego biletu. Na tego typu udogodnienia liczyć mogą m.in. mieszkańcy województwa małopolskiego, śląskiego czy lubuskiego. Szczegóły oferty POLREGIO zintegrowanej z transportem miejskim, a także wykaz wszystkich miast nią objętych znajdują się na stronie przewoźnika w zakładce „oferty regionalne”.

Z Krakowa do Katowic za 13 złotych w 70 minut!

Dzięki zakończeniu modernizacji linii kolejowej pomiędzy Krakowem a Katowicami, prowadzonej przez PKP Polskie Linie Kolejowe, 13 grudnia 2020 roku wystartowała nowa oferta połączeń POLREGIO na trasie KrakówKatowice. 28 pociągów uruchamianych na zlecenie Województwa Małopolskiego i Województwa Śląskiego (aż o 11 więcej niż w poprzednim rozkładzie jazdy), jest obsługiwanych nowym lub zmodernizowanym taborem. Czas przejazdu wynoszący około 70 minut oraz konkurencyjna cena 13 zł za bilet jednorazowy, to prawdziwy hit w ofercie przewoźnika i doskonała alternatywa dla transportu samochodowego. Już w okresie świąteczno-noworocznym oferta cieszyła się dużą popularnością wśród pasażerów.

Dodaj komentarz