Aktualności Inwestycje Polregio

POLREGIO szykuje się na zakupy. Na celowniku 3 i 4-członowe EZTy

POLREGIO prowadzi wstępne konsultacje rynkowe w sprawie zamówienia na dostawę fabrycznie nowych elektrycznych zespołów trakcyjnych w wersji 4-członowej i 3-członowej.

Konsultacje są prowadzone dla pozyskania informacji niezbędnych do przygotowania ewentualnego postępowania o udzielenie zamówienia, w szczególności: zagadnień technicznych, technologicznych, wykonawczych, organizacyjnych oraz logistycznych dotyczących przedmiotu zamówienia.

– Tak, jak zapowiadaliśmy uruchamiamy proces inwestycyjny w zakresie zakupu i modernizacji taboru. Nasze potrzeby są ogromne, bo przez wiele lat spółka nie mogła korzystać ze środków europejskich. Teraz, po decyzji Komisji Europejskiej o zatwierdzeniu pomocy publicznej, po wyprowadzeniu spółki z definicji “w trudnej sytuacji ekonomicznej” oraz po podpisaniu wieloletnich umów z marszałkami o wartości ponad 9 mld złotych, po raz pierwszy w historii, wreszcie możemy to zmienić – mówi Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO.

 

Ogłoszenie i prowadzenie konsultacji nie zobowiązuje przewoźnika do przygotowania postępowania ani udzielenia zamówienia. Termin składania zgłoszeń mija 25 czerwca.

Dodaj komentarz