Polregio Wydarzenia

POLREGIO zorganizowało centralne obchody Dnia Kolejarza [ZDJĘCIA]

W Warszawie odbyły się centralne obchody Dnia Kolejarza. Gospodarzem wydarzenia był największy polski przewoźnik pasażerski POLREGIO. Spotkanie było okazją do podsumowania dwóch dekad funkcjonowania spółki na rynku.

Fot. POLREGIO

Święto Kolejarza jest wydarzeniem obchodzonym corocznie od 1981 r. przez kolejarzy i pracowników kolei w dniu 25 listopada – to dzień wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Wydarzenie jest okazją do przypomnienia roli, jaką transport szynowy pełni w społeczeństwie – jak wpływa na rozwój kraju.

Oficjalne obchody Dnia Kolejarza zorganizowało POLREGIO. Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezesa Rady Ministrów.

Praca na kolei stanowi wyjątkową formę służby państwowej, czego symbolem stał się kolejarski mundur. W społecznej świadomości funkcjonuje etos tego zawodu oparty na punktualności, odpowiedzialności, profesjonalizmie, poczuciu służby państwu i współobywatelom. Tak jak przed laty, tak również i dziś sprawna oraz doinwestowana kolej ma fundamentalne znaczenie dla interesu społecznego i bezpieczeństwa ekonomicznego całego kraju – napisał w liście skierowanym do uczestników wydarzenia Premier RP Mateusz Morawiecki.

 

List do zebranych napisała także Elżbieta Witek, marszałek Sejmu RP.

Kolej jest obecnie jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się sektorów w naszym państwie. To istotne, gdyż dobrze zorganizowany transport ma szczególne znaczenie dla polskiej gospodarki i spełniania potrzeb oraz aspiracji milionów jego użytkowników – zaznaczyła.

 

Polregio, spółka działająca na rynku od 20 lat, każdego dnia ułatwia dojazd pasażerom do pracy, szkoły, do miasta i na wieś. Jak informuje, „dzięki najszerszej siatce połączeń do wielu miejsc docieramy jako jedyni, ponieważ zależy nam na tym, aby każdy bez wyjątku mógł korzystać z kolei w swoim regionie”. Polregio rozpoczęła aktualnie program inwestycyjny i modernizacyjny, który oszacowano na 6,4 mld zł. Prace mają zmienić jakość kolei regionalnej. W ramach inwestycji spółka zakupi niemal 300 nowoczesnych pociągów.

O przeszłości i tej przyszłości mówił w trakcie wydarzenia Prezes Zarządu Polregio Artur Martyniuk.

POLREGIO obchodzi w tym roku swoje dwudziestolecie, a także przechodzi największe w historii zmiany. W ubiegłym roku spółka została wyprowadzona z trudnej sytuacji ekonomicznej, a pomimo pandemii utrzymano wysokie przychody i jednocześnie zmniejszono zadłużenie i koszty działalności. Obecnie jesteśmy jedynym tak dużym i jednocześnie rentownym przewoźnikiem pasażerskim – powiedział Artur Martyniuk, prezes zarządu POLREGIO, cytowany przez PAP. – Pociągi POLREGIO zatrzymują się na ponad 1900 stacjach, a w ciągu roku z naszych usług korzysta prawie 100 mln pasażerów. To powód dumy, ale również olbrzymie zobowiązanie i motywacja do dalszej pracy przynoszącej wymierne sukcesy, takie jak podpisanie w 2020 roku, po raz pierwszy w historii spółki, wieloletnich umów z samorządami wojewódzkimi – dodał Martyniuk.

 

Dodaj komentarz