Polregio Wydarzenia

POLREGIO zorganizowało centralne obchody Dnia Kolejarza [ZDJĘCIA]

W Warszawie odbyły się centralne obchody Dnia Kolejarza. Gospodarzem wydarzenia był największy polski przewoźnik pasażerski POLREGIO. Spotkanie było okazją do podsumowania dwóch dekad funkcjonowania spółki na rynku.

Fot. POLREGIO

Święto Kolejarza jest wydarzeniem obchodzonym corocznie od 1981 r. przez kolejarzy i pracowników kolei w dniu 25 listopada – to dzień wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Wydarzenie jest okazją do przypomnienia roli, jaką transport szynowy pełni w społeczeństwie – jak wpływa na rozwój kraju.

Oficjalne obchody Dnia Kolejarza zorganizowało POLREGIO. Wydarzenie zostało objęte patronatem Prezesa Rady Ministrów.

Praca na kolei stanowi wyjątkową formę służby państwowej, czego symbolem stał się kolejarski mundur. W społecznej świadomości funkcjonuje etos tego zawodu oparty na punktualności, odpowiedzialności, profesjonalizmie, poczuciu służby państwu i współobywatelom. Tak jak przed laty, tak również i dziś sprawna oraz doinwestowana kolej ma fundamentalne znaczenie dla interesu społecznego i bezpieczeństwa ekonomicznego całego kraju – napisał w liście skierowanym do uczestników wydarzenia Premier RP Mateusz Morawiecki.