Targi Wydarzenia

Polska Izba Kolei na targach TRAKO 2023 [ZDJĘCIA]

Za nami największe w Polsce i najbardziej prestiżowe targi dedykowane branży transportu szynowego – TRAKO 2023. W ciągu czterech dni swoje innowacyjne produkty i technologie zaprezentowało prawie 600 wystawców z 30 krajów świata. Wśród nich – Polska Izba Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei.

Zespól Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei na TRAKO 2023
Zespól Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei na TRAKO 2023

Za nami ponad setka spotkań i rozmów. Stoisko Polskiej Izby Producentów Urządzeń i Usług na Rzecz Kolei odwiedziło około 400 osób – zarówno przyjaciół naszej organizacji, jak i przedstawicieli firm, chcących poznać samorząd oraz wstąpić w poczet Firm Członkowskich. W trakcie targów prezentowaliśmy m.in. korzyści, jakie płyną z przystąpienia do Izby oraz szerokiej współpracy w Polsce oraz na arenie międzynarodowej.

Na stoisku prezentowało się także siedmiu przedstawicieli firm zrzeszonych:

 

Podczas jubileuszowych, 15. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 23 swoją ofertę przedstawiały firmy zrzeszone w Polskiej Izbie Kolei.

– Cieszy nas fakt, że aż 20 proc. ze wszystkich wystawców to przedsiębiorstwa tworzące naszą organizację – mówi Adam Musiał, Dyrektor Generalny Izby. – Co ważne, targi były okazją do nawiązania kolejnej, wieloletniej współpracy z firmami z branży. Obecnie zrzeszamy ponad 350 firm, a z każdym miesiącem jest nas coraz więcej.

 

Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 23 odbywały się w dniach 19-22 września na terenie AMBEREXPO w Gdańsku. Według wstępnych szacunków wydarzenie odwiedziło ponad 25 tys. gości z 40 krajów świata. Mieli oni okazję bliżej przyjrzeć się najnowszym technologiom z branży szynowej, a także wziąć udział w licznych debatach i konferencjach.

Targom TRAKO 2023 towarzyszyły także konkursy, w których docenione zostały firmy zrzeszone w Polskiej Izbie Kolei. Pełne wyniki konkursów prezentujemy poniżej.

Konkurs Firma Kolejowa Odpowiedzialna Społecznie, trzy równorzędne nagrody:

WYRÓŻNIENIA

  • Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o. za konsekwencję w realizacji i poszukiwanie nowych sposobów realizacji strategii CSR
  • Koleje Wielkopolskie Sp z o.o. za konsekwencję w realizacji i poszukiwanie nowych sposobów realizacji strategii CSR
  • ENIKA Sp. z o.o. za konsekwencję w realizacji i poszukiwanie nowych sposobów realizacji strategii CSR
  • Nasycalnia Podkładów w Czeremsze Sp. z o.o. za minimalizację szkodliwego wpływu na środowisko.
Konkurs Stowarzyszenia Elektryków Polskich

MEDAL PREZESA STOWARZYSZENIA ELEKTRYKÓW POLSKICH

Konsorcjum w składzie: Instytut Kolejnictwa (lider Konsorcjum), Zakład Automatyki i Urządzeń Pomiarowych AREX Sp. z o.o. , TSTRONIC Sp. z o.o. i ABZ Consulting Sp. z o.o. za produkt LMP – System sterowania oświetleniem terenów kolejowych.

Dodaj komentarz