Tramwaje Wydarzenia

Postępują prace na budowie nowej linii w Toruniu

Słoneczna aura sprzyja budowie nowej linii tramwajowej do osiedla Jar w Toruniu. Trasa będzie miała długość prawie 6 km. Równolegle w kilku punktach miasta powstają nowe sieci podziemne, torowisko i układ drogowy.

Trwa budowa nowej linii tramwajowej w Toruniu (Fot. MZK Toruń)
Trwa budowa nowej linii tramwajowej w Toruniu (Fot. MZK Toruń)

Na ul. Watzenrodego w Toruniu, w rejonie skrzyżowania z ul. Hubego, budowana jest nowa kanalizacja deszczowa. W rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda prowadzone są prace związane z przygotowaniem podbudowy pod torowisko, a między ul. Hubego i Grasera powstaje betonowa podbudowa pod przyszłe zielone torowisko i spawane są już szyny. Z kolei w rejonie ul. Legionów ustawiane są studnie kablowe.

W rejonie al. 700-lecia Toruniu i Szosy Chełmińskiej trwają przygotowania do układania dolnych warstw masy bitumicznej oraz podbudowy pod płytę torową. Wykonawca prowadzi także roboty brukarskie.

Na ul. Długiej w Toruniu, od Szosy Chełmińskiej do Mohna, powstaje podbudowa nawierzchni torowej i drogowej. Rozpoczynają się także prace związane z ustawianiem obramowania przyszłego torowiska. Zarówno tu, jak i wzdłuż Szosy Chełmińskiej przebudowywane są sieci podziemne i wylewane są fundamenty pod słupy trakcyjne.